Zgjatja e Apple Pay vazhdon: Suedia, Finlanda, Danimarka dhe Emiratet e Bashkuara Arabe

Ne jemi në një moment kyç për Apple Pay dhe lajmet e fundit flasin për një ulje masive në disa vende ku nuk ishte i pranishëm. Siç thotë titulli i këtij artikulli, arritjen e shërbimit e gjejmë në: Suedia, Finlanda, Danimarka dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Çuditërisht, ne po përballemi me një lançim të rëndësishëm të shërbimit për Apple, dhe kjo është tre vjet më parë që djemtë e Cupertino filluan shërbimin e pagesave përmes iPhone, Apple Watch dhe pastaj pjesa tjetër e opsioneve për Mac ose nga Safari.

Në këtë mënyrë lista e vendeve të pajtueshme me shërbimin e pagesës përmes Apple Pay rritet ndjeshëm dhe tani përveç: Australisë, Kanadasë, Kinës, Francës, Hong Kongut, Irlandës, Italisë, Japonisë, Zelandës së Re, Rusisë, Singaporit, Zvicrës, Tajvanit, Mbretërisë së Bashkuar dhe Spanjës, këto katër vende shtohen. Pak janë vendet që janë jashtë listës së pajtueshme dhe ne jemi të sigurt që Apple vazhdon të punojë për të arritur në të gjithë botën me Apple Pay.

Ne vetëm mund të jemi të lumtur të shohim se si ky shërbim Apple po zgjeron kufijtë e tij dhe po bëhet më i lehtë për t'u përdorur. Përveç kësaj, ne kemi zgjerimin me bankat dhe datafonët e përshtatur për të mbështetur pagesën përmes NFC, kjo është diçka që duhet të shkojë dorë për dore në mënyrë që kjo mënyrë e sigurt dhe e shpejtë e pagesës të funksionojë në mënyrë perfekte. Duke shtuar opsionet që kemi në dispozicion për të paguar me Apple Pay në Safari, në dyqane të ndryshme në internet apo edhe mundësinë e tërheqjes së parave nga ATM-të duke përdorur Apple Pay, mund të flasim për një shërbim të zbatuar praktikisht në ditët tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.