Zgjidhja e problemit të përzgjedhjes së paqëndrueshme të tekstit në iOS

zgjidhje-zgjidhja-problemi-teksti-në-safari

Me siguri në më shumë se një rast ju keni vuajtur nga problemet e Safari kur përpiqeni të zgjidhni një tekst që dëshironi ta ndani ose kurseni për trajtim të mëvonshëm ose ta ruani për të ardhmen. Në shumë raste, formatet e ndryshme të përdorura nga faqet e internetit nuk na lejojnë të zgjedhim një tekst në mënyrë korrekte dhe kur ta bëjmë, butoni për të kopjuar tekstin nuk shfaqet askund, gjë që na detyron të provojmë përsëri duke menduar se faji është i yni. Asgjë nuk mund të jetë më larg së vërtetës. Problemi nuk është se kemi gishta shumë të trashë, që duart tona po dridhen ose që jemi të ngathët, problemi është te Safari dhe modelet e ndryshme që faqet e internetit përdorin për të shfaqur informacionin.

Ndonjëherë jeni gjithashtu i sigurt se jeni përpjekur të zmadhoni tekstin, nëse faqja nuk është përshtatur në pajisjet mobile për të qenë në gjendje të zgjidhni tekstin në një mënyrë më precize. Por jo, i njëjti problem dhe asnjë zgjidhje. Të paktën deri tani. Pamja e lexuesit iOS na lejon të lexojmë tekstin e çdo faqe në internet pa pasur nevojë të pësojmë formate të ndryshme, ndonjëherë jo të pajtueshme me iOS, por gjithashtu ato gjithashtu na lejojnë të shmangim vuajtjen e publicitetit, ndonjëherë të ekzagjeruar, të disa faqeve të internetit. Gjithashtu, nëse e kemi të vendosur si parazgjedhje, kjo gjithashtu na lejon të kursejmë një numër të madh megabajtësh gjatë muajit.

Nëse keni nevojë të zgjidhni shpesh tekstin ose herë që e keni provuar ju kanë mbaruar nervat, për herën tjetër që do t'ju ndodhë, gjëja më e mirë që mund të bëni është të zgjidhni pamjen e lexuesit, e vendosur pikërisht përpara adresës së internetit që po shfaq informacionin. Në këtë mënyrë, do të shfaqet vetëm teksti, i formatuar në mënyrë të përsosur dhe ne mund ta zgjedhim tekstin pa ndonjë problem për ta folur, ruajtur ose ngjitur në ndonjë dokument tjetër fjale, faqe në internet, shënime iOS ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Adolf dijo

    Këshillë e mirë. Shumë e dobishme. Faleminderit Ignacio.