Si të zhbllokoni shahun e fshehur të Facebook Messenger

i Dërguari i shahut

Megjithëse veçanërisht Facebook Messenger Nuk mendoj se është një aplikacion shumë interesant, por përsërit atë që mund të bëhet direkt në rrjetin social, unë e di që shumë nga lexuesit tanë janë të interesuar. Dhe është pikërisht për ata që unë jam duke adresuar një hile sot për të bërë një shah të duket në befasi. Më e mira? Ju mund të luani me kontaktin që dëshironi duke përdorur kodet e linjës dhe kolonës.

E vërteta është se shahu është një lojë e mirë për të përmirësuar përqendrimin, dhe konsiderohet si një sport i duhur mendor. Pra, nëse justifikimi juaj i vetëm për të mos luajtur ishte fakti që nuk kishit njerëz përreth për ta bërë atë, tani mund ta lini mënjanë. A keni kontakte të apasionuara pas shahut në Facebook Messenger tuaj? Epo, vini re më poshtë komandat që duhet të ndiqni për të bërë kërcimin e fshehtë të shahut të aplikacionit.

Si të luhet shah në Facebook Messenger

  1. Hapni bisedën në Facebook Messenger në mënyrën normale me kontaktin me të cilin synoni të luani shah në Facebook Messenger.
  2. Tani shtypni mesazhin e mëposhtëm siç tregohet, por pa thonjëza: "@fbchess play". Ju duhet ta dërgoni atë në kontaktin tuaj në mënyrë që të dy të shihni një ekran të ri në të cilin zbulohet shahu i fshehtë i Messenger.
  3. Tani që të dy keni tabelën e shahut në ekran, makina do t'ju zgjedhë rastësisht për të filluar lojën.
  4. Në mënyrë që të luani shah, gjithmonë do të duhet të dërgoni komandën "@fbchess", përsëri pa citate. Secila prej lëvizjeve që dëshironi të jepni duhet të përdorë inicialet në anglisht të pjesëve, dhe pastaj numrat që tregojnë lëvizjen. Për shembull, nëse doni ta zhvendosni mbretëreshën në sheshin 4, mund të shkruani "@fbchess Rc4"

Po në lidhje me këtë sekret për luaj shah në Facebook Messenger?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.