Nëse jeni një zhvillues, mund t'ju interesojnë këto truke që Apple shton në WebKit

Duket se lajmet për iOS 11.2 vazhdojnë të tregojnë detaje interesante dhe në këtë rast ato kanë të bëjnë me zhvilluesit. API-ja e re për zhvilluesit Vazhdon të përmirësohet dhe kësaj here na tregon detaje dhe truke të reja me të cilat zhvilluesit mund të vazhdojnë të punojnë për t'i zbatuar ato në ekranin Super Retina të iPhone X të ri.

Në këtë rast, karakteristika të reja shfaqen në faqen e internetit për zhvilluesit që mund të aplikohen në faqet e internetit shumë shpejt dhe mjetet e reja janë gjithmonë të mirëseardhura. për ta bërë më të lehtë për zhvilluesit. Me këtë, ajo që është provuar nga Apple është t'i bëjë ato më të lehta dhe të mësojë disa truke për t'iu përshtatur nivelit që ka iPhone i ri.

Ky sigurisht që duket se është 'problemi' kryesor për zhvilluesit, që prej atëherë asnjëherë më parë një iPhone nuk e kishte këtë nivel në pjesën e sipërme të ekranit aq më pak duke lënë palët të lira për të treguar informacione të tilla si mbulimi, operatori dhe bateria. Problemi kryesor duket se lidhet me gjerësinë totale të një faqe dhe përmbajtjen që është e drejtë në atë pjesë të ekranit, pasi mund të jetë që e mbulon atë.

Të gjithë zhvilluesit të cilët dëshirojnë të marrin informacion mbi këto truke dhe udhëzime të vogla për të ndjekur mund dhe duhet të hyjnë drejtpërdrejt në Uebfaqe WebKit ku shtohet të gjithë informacionin e nevojshëm për zhvillimin të faqeve në internet, aplikacioneve dhe të ngjashme Këto informacione janë të dobishme për zhvilluesit e iOS siç janë macOS dhe padyshim që gjithçka është e vlefshme për shfletuesin Safari. Lajmi zyrtarisht arriti në faqja e internetit e zhvilluesit nga Apple dje pasdite / natë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.