Zhvilluesit tani mund të ofrojnë kode promovimi për blerjet brenda aplikacionit

dyqani i Aplikacioneve

Në Konferencën e Zhvilluesve të Apple qershorin e kaluar, Apple njoftoi përmirësime të reja në përpjekje për të rritur përfitimin e zhvilluesit, ai komunitet i shkëlqyeshëm pa të cilin Apple nuk do ta kishte bërë iPhone një nga pajisjet më të shitura dhe më të dëshiruara në botë. Sa herë që një zhvillues dëshiron të promovojë një aplikacion, ata zakonisht kryejnë lotari përmes blogeve si ky dhe ofrojnë kode promovimi që ju lejojnë të shkarkoni aplikacionin, natyrisht, përmes kodit që ju jepni. Por për ca kohë kjo pjesë, shumë janë zhvilluesit që kanë zgjedhur modelin fremium, një model që shumë përdoruesve nuk u pëlqen dhe që në fund duket se po ndikon në të ardhurat e tyre.

Në përpjekje për të shmangur atë problem, Apple thjesht aktivizoi një tipar të ri që ju lejon të përdorni kodet e promovimit, kodet promovuese, për blerjet brenda aplikacioneveNë këtë mënyrë ata mund të promovojnë aplikimin e tyre në një mënyrë shumë më tërheqëse, sesa thjesht ofrimin e aplikacionit falas me një numër të madh kufizimesh brenda aplikacionit, kufizime në formën e blerjeve të integruara.

Shumica e blogeve, kur një zhvillues kërkon një rishikim, ata së pari rishikojnë vetë aplikacionin, logjikisht nëse është paguar na duhet një kod promo për të qenë në gjendje ta analizojmë atë dhe të kontrollojmë nëse mund të jetë interesant për lexuesit. Por kur aplikacioni është falas me blerjet brenda aplikacionit, zhvilluesit nuk mund të bënin asgjë për të na lejuar të testojmë aplikacionin pa shpenzuar para për të. Falë këtij funksioni të ri, zhvilluesit e iOS mund të dhurojnë 100 kode promovimi për blerjet brenda aplikacionit me maksimumin e 1.000 çdo gjashtë muaj për aplikacion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jose dijo

    Modeli fremium do të përfundojë në harresë .. nëse jo kohë pas kohe, nuk mund të jetë ajo për të luajtur një lojë .. ata synojnë të marrin deri në 99 € që do të shpenzohen në një ditë nëse dëshironi dhe nuk i shpenzoni loja edhe me nje mije € eshte abuzive dhe e patolerueshme, lojra per gjithe jeten .. e blini dhe e luani pa kohe ose pa qene e nevojshme te paguani, problemi me lojrat fremium .. eshte se ngecni apo prisheni