Третата генерација AirPods бара iOS 3

AirPods 3-та генерација

По многумесечни гласини и наводни пуштања во претходната главна тема, компанијата со седиште во Купертино вчера попладне (по шпанско време) ја претстави третата генерација на AirPods, трета генерација која вклучува обновен дизајн (потврдување на претходните гласини) и со поддршка за просторно аудио.

Главната новина што ја наоѓаме во оваа трета генерација е поврзана со компатибилноста со постарите уреди. Новата 3 -та генерација AirPods бара iOS 13, така што не се компатибилни со iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad mini 2, iPad mini 3 и iPhone 6 -та генерација на допир, компатибилност што ја нуди втората генерација AirPods.

Со лансирањето на AirPods од 3 -та генерација, Apple ја намали цената на AirPdos од втората генерација, од 179 евра на 149 евра. Ова е моделот со футрола за полнење на кабелот молња.

El моделот со кутија за безжично полнење не е достапенСепак, за 80 евра, можеме да го купиме самостојно. Засега, цената на AirPods Pro останува иста, бидејќи Apple не ги обнови, и, ако ги игнорираме гласините, тоа нема да го стори до почетокот на следната година.

Што има ново во AirPods од третата генерација

Новата генерација AirPods го обновува сличниот дизајн на AirPods Pro но без гума на врвот што му овозможува на моделот Про да се изолира од околината и да понуди активен систем за поништување на бучава што оваа нова генерација не го вклучува.

Благодарение на кутијата за полнење, можеме да уживаме непрекинато до 30 часа музика И со само 5 минути полнење, можеме да уживаме до 1 час репродукција. За разлика од втората генерација, има само еден модел со безжично полнење и тие се со цена од 199 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.