Амазон ги лансира своите уреди Ехо во Шпанија со значителни попусти

Амазон конечно слета во Шпанија со своите уреди Ехо. вашите паметни звучници со вградениот виртуелен асистент, Алекса, Сега може да се резервираат на веб-страницата на Амазон и нивните пратки ќе започнат да се вршат од 30 октомври.

Alexa сега е достапна, на шпански јазик и сè е подготвено, така што кога звучникот ќе пристигне дома, можете да го конфигурирате и да започнете да го користите. Имате и четири различни модели на звучници кои се прилагодуваат на потребите на секој и вашиот џеб, а сега исто така, За ограничено време, клиентите на Prime сметка ќе имаат 40% попуст. Повеќе информации и врски подолу.

El Amazon Echo, Echo Plus, Echo Dot и Echo Spot се звучни контролирани звучници дизајниран целосно прилагоден на вашиот глас, секогаш слушајќи. Алекса е мозок зад Ехо, и да биде базиран на облак, едноставно продолжува да станува попаметен. Вие само треба да ја прашате, а Алекса ќе одговори на вашите прашања, ќе пушти музика, ќе ги прочита вестите, ќе ги контролира вашите компатибилни уреди за домашна автоматизација (Philips Hue, TP-Link, Tado, Netatmo, Osram и други наскоро), тоа ќе додаде работи на списокот за правење и многу повеќе. Со гласовна контрола на долг дострел, сето ова можете да го правите низ целата просторија користејќи го вашиот глас, дури и кога музиката свири.

Amazon Echo Sub е првиот безжичен сабвуфер на Echo за оние кои сакаат да го засилат басот кога слушаат музика на нивните уреди Echo. Може да го поврзете Echo Sub со компатибилни уреди Echo за да создадете спарување 1.1 или 2.1 за стерео звук. Со сите овие опции, сигурно ќе го најдете уредот што ве интересира најмногу за да влезете во светот на паметните звучници:

 • Амазон Ехо: редовна цена 99,99 €, сега 59,99 € (линк)
 • Амазон Ехо Плус: редовна цена 149,99 €, сега 89,99 € (линк)
 • Amazon Echo Dot: редовна цена 59,99 €, сега 35,99 € (линк)
 • Амазон Ехо место: редовна цена 129,99 €, сега 77,99 € (линк)
 • Амазон Ехо Под: вообичаена цена 129,99 € (без унапредување) (линк)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.