IPhone 13 Pro и Pro Max блескаат во нивната официјална презентација

iPhone 13

По претставувањето на новиот iPad и iPad mini и Apple Watch Series 7, на ред е и iPhone 13. По многуте гласини Веќе ги имаме со себе новиот iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Овие нови уреди тврдат дека се водечки во iPhone моделот на Apple. Со новите карактеристики на хардверско ниво и доаѓањето на чипот A15 и ProMotion, тие го прават најмоќниот паметен телефон на пазарот.

Новиот iPhone 13 Pro и Pro Max, предводник на Apple

Новите камери на овие модели Pro се: телефото, широкоаголен и широк агол. Вграден е нов сензор кој гарантира помал шум и помала брзина на блендата за да ги подобри сликите во ноќниот режим. Вграден е и оптички зум 3x. Новата камера со широк агол овозможува Макро фотографија фокусирање на навистина мали објекти на минимално растојание од 2 см. Резултатите се изненадувачки и забележителни.

Сите камери, вклучително и телефото, вклучи Ноќен режим. Интелегентен HDR 4 е исто така вграден, што овозможува да се подобрат сликите со анализа на сите снимени од корисникот. Исто така, се додаваат стилови на фотографии, нова карактеристика што фотографите ќе ја сакаат. Тие исто така го вклучуваат системот за снимање Dolby Vision HD а системот за струја на струка исто така е вграден ProRes со квалитетни снимки до 4K.

На ниво на завршни работи, IPhone 13 Pro и Pro Max ќе биде достапен во четири завршници: графит, злато, сребро и сиера сина боја. Всушност, предниот дел е редизајниран намалување на изрез за 20%, како и неговите помали браќа iPhone 13 и 13 mini. Целата нејзина структура е базирана на нерѓосувачки челик со прекрасно текстурирано мат стакло на задната страна.

Новиот екран е повикан SuperRetina XDR. Вашиот екран изнесува 6,1 инчи и 6,7 инчи во соодветната верзија Pro и Pro Max. OLED панелите се карактеризираат со IP68 технологија и конечно имаат стапки на освежување до 120 Hz, карактеристика што корисниците многу ја бараат уште од iPhone 11.

Што е ново со iPhone 13 Pro

Внатре, iPhone 13 Pro и Pro Max го носат чип А15 со процесор со 2 нови јадра со високи перформанси и 4 нови јадра со висока ефикасност. Покрај тоа, таа вклучува доволно технологија внатре за да го подобри Neural Engine, обезбедувајќи дека има доволно енергија за сите видови видео игри и апликации со голема побарувачка. Конечно, редизајнираниот графички процесор има 5 јадра.

Цените започнуваат од 999 долари за iPhone 13 Pro y 1099 долари за iPhone 13 Pro MaxНа Складиштата ќе започнат од 128 GB и ќе достигнат до 1TB. Тие ќе бидат достапни за резервација од петок. И сите iPhone телефони од 11 до 13 Pro Max ќе бидат официјално на пазарот, со исклучок на Про моделите на iPhone 12.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.