Денес, 24 септември, започнуваат да се примаат iPhone 13 и новиот iPad mini

Пред само една недела Apple отвори резервации за новите модели на iPhone 13 и обновениот iPad mini. Во оваа недела во која веќе видовме секакви прегледи на каналите на YouTube и други веќе на ред се вистинските протагонисти, корисниците. 

Денес, 24 септември, Apple веќе има логистички менаџери низ целиот свет, така што корисници кои резервираа iPhone 13 првиот ден, прими го во остатокот од денот. Има многу корисници кои го споделуваат ова големо искуство во нашиот телеграмски канал и многу други на социјалните мрежи итн.

Продавниците се отвораат за подигнување и можеби ќе треба да купите iPhone 13

Продавниците на Apple се отворија денеска во 8:00 часот кај нас за собирање на новите модели на iPhone и iPad мини за сите оние кои ја избраа оваа опција за испорака во продавницата. Денес е посебен ден за илјадници луѓе ширум светот кои ќе ги добијат своите нови модели на iPhone.

Во секој случај, најважно е дека оние што ги посетуваат продавниците на Apple денес може да имаат среќа да земат нов модел на iPhone 13 или дури и iPad mini без резерва. Многу пати се случува луѓето да не го земат резервираниот производ (од која било причина) и токму овие модели се пуштени во продажба денес. Покрај тоа, многу корисници понекогаш резервираат два терминали, а потоа чуваат само еден, сите овие уреди сега може да се најдат во продавниците на Apple.

Честитки за сите што штотуку го добија својот нов iPhone 13!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Pablo dijo

    iOS 15 или iPhone 13 pro имаат огромна грешка бидејќи не дозволуваат отклучување со часовникот на Apple.