Епл Студио Екранот не одговара на својата цена

@jlacort

Корисниците кои неодамна се осмелија да го купат Apple Studio Display, новиот монитор од компанијата од Купертино кој ни остави бројни куриозитети од неговото претставување и кој генерира, како и речиси секогаш со Apple, жестоки контроверзии во врска со неговата цена, ги револуционизира мрежите бидејќи на она што се чини дека е несоодветен производ на северноамериканската компанија.

Првите „анализи“ сугерираат дека Apple Studio Display е далеку од квалитетот што го нудат претходните монитори на Apple, а поплаките се случуваат низ целата мрежа... Дали Apple навистина направи лош производ со овој екран?

Не само за цената се насочени сите поплаки, Некои од аналитичарите кои не можеа да ги известат грешките на производот поради информациското ембарго на кое подлежат доколку сакаат да имаат ваков тип на производи на Apple, почнаа да се прошируваат веднаш штом се отвори забраната. Првиот пример е Џејсон Снел, кој споделува бројни известувања за грешки, во кои изненадувачки гледаме како се чини дека екранот на Apple Studio се исклучува или се рестартира поради софтверски грешки, нешто што би било неверојатно досадно додека работиме.

https://twitter.com/jsnell/status/1504564953159647282?s=20&t=6dczPvk3t8Er7dcCUIc3kg

Според неговиот код, екранот работи со iOS 15.4, па се чини дека во суштина би гледале на iPhone 11 со џиновски екран.

Од своја страна, Хавиер Лакорт, колега Xataka, споделете ја фотографијата што ја предводи оваа статија на вашиот Твитер профил на која можеме да видиме дека Apple Studio Display е светлосни години оддалечен од Pro Display XDR лансиран пред години, особено во однос на црната претстава и контраст, а да не зборуваме за отсуство на стапки на освежување од 120 Hz.  Накратко, Appe Studio Display не нуди никакви карактеристики или функции што мониторите не ги нудат за третина од крајната цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.