Заг презентира куќиште за iPhone со Bluetooth звучник и дополнителна батерија

говорница-заг-прес

Ние продолжуваме да добиваме работи од CES во Лас Вегас за iPhone 6. Во овој случај станува збор за повеќенаменска кутија, бидејќи покрај тоа што го штити уредот, има и вграден звучник кој работи преку Bluetooth (кој се отстранува) и надворешна батерија од 1800 mAh, што ќе ни даде дополнителни 8 часа во времето за разговор, според производителот. Покрај тоа, оваа батерија или, поточно, нејзиниот товар, можеме да ја споделиме.

Iousубопитно е што секој пат кога ќе се обидеме да додадеме повеќе карактеристики на случајот со нашиот iPhone, скоро постигнувајќи спротивен ефект од посакуваното: дека е помалку практичен и груб. Очигледно овој тип на куќишта е погоден само за исклучителни ситуации, бидејќи удобноста е целосно изгубена.

Покрај случајот, компанијата претстави и два други производи. Прво, Bluetooth тастатура со цена од 69 американски долари што се преклопува сама по себе за да можеме да ја носиме каде и да повикаме. Заг џеб. Второ, заштитник на екранот кој ги подобрува претходните верзии на вашиот InvisbleShield HDX.

Има се повеќе додатоци со кои можеме да го опремиме нашиот iPhone, можеби премногу. Постојат моменти кога додаваме толку многу додатоци на нашиот уред што го губи првичното значење. Ова е уште понагласено во случајот на iPhone, производ каде половина од корисничкото искуство се заснова на надворешниот дизајн на самиот уред. Секој пат кога ќе го смениме овој дизајн на кој било начин осиромашувајќи го нашето искуство со производот, нешто што има негативно влијание од ден на ден. Ова е причината зошто мора да бидеме „претпазливи“ при изборот кои додатоци ќе ги вметнеме во вашиот iPhone и кои ќе ги оставиме да останат на полиците во продавниците.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.