Исклучувањето на известувања за WhatsApp во архивирани разговори беше нова функција

Разговорите во WhatsApp се архивирани

На крајот на минатиот месец, неколку познаници видоа дека известувањата на WhatsApp во архивираните разговори не стигнаа до нив ... Во моментот кога ме прашав, ја немав таа опција на располагање и направивме напис на веб што покажува разлики помеѓу овие уреди, со слика од екранот. Па, се чини дека оваа опција е тука за да остане и сега сите корисници кои ја ажурирале апликацијата за пораки ја имаат активирано оваа опција да ги исклучите архивираните разговори за да нема да добивате известувања доколку не ги деактивирате.

Во тоа artículo Ја поврзавме новата верзија на апликацијата и се чини дека е. Во овој случај тековната верзија што додава опцијата за замолчување или известување пораки во архивирани разговори е 2.21.150.15 и тој е деактивиран од потекло, па мора да ги активираме овие известувања ако сакаме.

Покрај оваа опција за замолчување или активирање известувања во новата верзија објавена пред неколку часа, се додаваат и други промени:

  • Тие ви дозволуваат да ги напуштите групните повици и повторно да се придружите додека се активни. Можеме да ја прекинеме слушалката и повторно да се придружиме
  • Предлозите за налепниците се подобрија и ќе ни помогнат да ги лоцираме најрелевантните при пишување порака
  • Поправки на грешки и разни поправки

Можеби во моментов немате активна функција за архивирани разговори и тие се додаваат на скалест начин, но проверете дали сакате да добивате известувања за овие разговори, бидејќи можеби не сфаќате дека ви пишуваат поради тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.