Муџо ја лансира совршената кутија за вашиот „ноќен зелен“ iPhone 11 Pro

Со лансирањето на новиот iPhone 11 Pro, новата боја дојде до сè поразновидниот опсег на бои што ги имаа iPhone-ите од нивното основање: Ноќна зелена боја. Еден од нашите омилени брендови кога станува збор за кожни навлаки лансираше нова боја која е совршена за овој модел. што ќе ги сака оние кои сакаат кожни навлаки.

Кожената кутија Муџјо е веќе класика во кожни футроли за iPhone. Квалитетот на нејзината кожа и неговиот дизајн што едвај ја зголемуваат дебелината на терминалот ја прават алтернатива на кориците на Apple, од кои исто така ја зема таа форма на дното што ги остава звучниците и конекторот слободни. Молња. Неговиот допир е сензационален, го подобрува зафатот на iPhone и копчињата за јачина на звук и напојување продолжуваат да се чувствуваат добро кога ќе ги притиснете и покрај фактот дека куќиштето нема свои копчиња, што го прави неговиот дизајн порамномерен од оној на официјалните куќишта на Apple, кои имаат свои пластични копчиња.

Заштитата што ја нуди случајот Мујо е добра, иако не можете да очекувате воена заштита. Слично е на оној што можат да ни го понудат официјалните случаи на Apple, со добри покриени агли, и е исто така компатибилен со кој било заштитник на екранот, дури и оние што го покриваат 100% (како оној што носи iPhone на сликите). Многу е лесно да се облече и соблече, а текот на времето не треба да ве загрижува, напротив, бидејќи тие навистина добро ги покриваат староста, не само во однос на издржливоста, туку и дека употребата ја менува бојата на кожата со текот на времето. размачкаа врвни бои за кожа и зеленчук.

Муџјо ни го нуди овој случај за двата модели на iPhone 11 Pro во нивните две големини на екранот, во моментот не е достапен за кој било друг модел на iPhone во иста боја. Имаме и два модели на корица, едниот со држач за картички, во кој можете лесно да носите 2 карти (дури 3 иако повеќе не изгледа толку добро) и друг, што е оној што го гледате на сликите, целосно мазен. Неговата цена е 45 евра на Амазон (линк) И 49,90 € на својата официјална веб-страница (линк).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.