Новите гласини ни кажуваат како би можел да изгледа Apple Watch Series 8

Останува уште помалку за септемврискиот настан каде не само што ќе биде претставен iPhone (ѕвезден производ), туку ќе имаме и нов Apple Watch. Серијата 8 е се поблиску исто како што се поблиску гласините за тоа како ќе биде, какви функции ќе донесе или дали ќе има повеќе од еден модел (наспорт, итн.) За тоа говори претпоследната гласина како и чашките како ќе биде во однос на бојата, дизајнот и материјалите за производство. 

Како што се приближува датумот на настанот на Apple, гласините се зголемуваат. Не е важно за каков уред зборуваме, гласините доаѓаат за секого. Го имаме ова во моментов објавено од аналитичарот чиј рачки на Твитер е @VNchocoTaco, кој ни кажува какви ќе бидат боите што ќе ги видиме во серијата 8 на Apple Watch, како и материјалите, па дури и верзиите. Ако го следиме порака објавена на социјалната мрежа на малата сина птица, можеме да го прочитаме следново:

 • Модели во големина од 41 и 45 мм
 • верзијата на Алуминиум ќе дојде во боите:
  • Ѕвездена светлина, полноќ, црвена (ЦРВЕНА) и сребрена боја
 • На челик Ќе доаѓа во следните бои:
  • Сребро, графит и злато
 • Тој, исто така, се осмелува да го каже тоа овој пат нема да има Titanium верзија

Ако тоа што го пишува навистина се исполни, тоа значи дека ја губиме зелената и сината боја, но се враќа на сребрената боја во алуминиумската верзија. И се чини дека не е во заблуда затоа што има бои кои веќе ги знаеме а кои неодамна беа претставени благодарение на MacBook Air со M2.

Како што е секогаш случај со гласините, единствениот начин да се утврди дали се вистинити е тоа со текот на времето и чекањето Или настанот се случува или оваа гласина доаѓа од различни извори, што го прави посигурен и поверојатен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис dijo

  Очекував повеќе батерија, но гледам дека сите се занимаваат со боите кои ако титаниумот ќе недостасува.

  Мора да сум чуден.