Новото видео на „Епл кампус“ покажува подземна аудиториум

јаболко во кампусот

Објавено е ново видео од кампусот на „Епл“, познато како „вселенски брод“, кое е предвидено да се заврши кон крајот на 2016 година, со што на компанијата и се дадени само 12 месеци да ја завршат изградбата, доколку се зачува планираниот датум. Градежните екипи на „Епл“ беа напорни на работа во последните месеци, така се забележува голем напредок во главната зграда во форма на прстен, подземниот аудиториум и структурата на паркинзите.

Пилотот на дронот, Данкан синфилд, денес сподели уште едно видео за напредокот во изградбата на кампусот „Епл“, внимателно разгледувајќи ја градбата и потврдувајќи дека напредувала, во голема мера, од ноември до денес.

Завршени се четири нивоа на главната зграда во форма на прстен, што ја потврдува оригиналната визија на кампусот за животот на Стив sобс. Со theидовите на место специјалните закривени прозорци што ја опкружуваат зградата треба да бидат инсталирани многу скоро.

Видеото за овој месец, исто така, дава јасен преглед на подземната аудиториум што ја гради „Епл“, ова ќе биде домаќин на настани за прикажување на нови производи и изведба на „Keynotes“, со тоа, производите не треба да се лансираат во други зависности како што е соопштено. Комплет од дополнителни згради кои ќе служат како центри за истражување и развој за нови производи и услуги лансирани од компанијата.

Кога ќе заврши, кампусот на Apple ќе се карактеризира главна зграда во форма на прстен од 2,8 милиони квадратни метри, неколку сектори каде што ќе се наоѓаат паркинзите, плоштад во центарот, за да се направат фитнес повеќе од 30 километри, голем плоштад аудиториум, центар за посети со палуба за набудување, кафетерија и продавница на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.