Ова видео ни покажува iPhone 8 концепт со закривен екран и керамичко тело

Оваа година е лакмусов тест за Apple. Неговиот најпопуларен уред, iPhone, Поминаа десет години откако беше воведен од Стив sобс во 2007 година. Десет години во кои, тој еволуираше многу и беше диференцирачки елемент во животот на многу луѓе, стекнувајќи се со најновиот модел, iPhone 7, зрелост и консолидација како уред што никогаш порано не сме го виделе.

Сепак, оваа зрелост е придружена и со трета последователна година во која промените што ги гледаме во однос на дизајнот се премногу лесни и додатоците, воопшто, не оставија многу луѓе со отворена уста. Отстранување на преместување на лентите за антени и новите бои во црна мат и сјајна боја, IPhone 7 не носи со себе ништо „револуционерно“ што претставува трансцендентална промена од претходните модели (со почесен исклучок, можеби, на двојната камера на моделот Plus и водоотпорност).

Затоа многумина од нас се надеваат дека во оваа 2017 година, година на десетгодишнината, Apple уште еднаш го демонстрира својот капацитет за иновации и лидерство во светот во индустрија каде илјадници слични мобилни уреди стануваат тешко да се разликуваат едни од други. Покрај тоа, со на theирната сенка на Samsung Galaxy S8 која, според истекувањето, има за цел, оние во Купертино не можат да пропуштат уште една година со ажурирања со низок клуч.

Во овој концепт, спроведен од Концепти на iPhone, претставен ни е iPhone 8 со димензии на екранот малку повисоки од оние на моделот Plus, благодарение на фактот што рамките се елиминирани и воведени се некои кривини на страните, слично на оние што се наоѓаат во Samsung Galaxy Edge, но не толку изразено. Покрај тоа, телото би било изработено од керамика - еден од материјалите во кој се наоѓа новата верзија на Apple Watch - а неговите општи линии би биле поаголни од сегашните модели, што потсетува на iPhone 5-5s-5SE.

Што привлекува нашето внимание, горните и долните рамки ги задржуваат своите сегашни пропорции, бидејќи се очекува да бидат потенки, како и присуството на копчето за стартување, бидејќи ова може да биде првиот iPhone што го интегрира овој сензор директно на екранот. Има уште многу да се знае каков ќе биде новиот iPhone, но време е да започнеме да ги поставуваме нашите обложувалници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.