Ова би било Apple Watch Explorer Edition, отпорен и погоден за екстремни спортови

Apple Watch Explorer Edition

На гласини Посочуваат дека е многу веројатно оваа година да имаме три нови Apple Watch. Еден од тие модели би бил новото Explorer Edition, многу поотпорен часовник за екстремни спортови. Овој чекор би бил важен за големото јаболко бидејќи ќе му овозможи да се справи со теренот што компанијата малку го истражуваше. Од друга страна, создавањето на овој часовник би имплицирало нови функции во watchOS 9 кои ќе го поттикнат купувањето на оние спортисти кои навистина веруваат дека е потребно. Ова е макеп на наводниот Apple Watch Explorer Edition, што мислите?

Најтешкиот Apple Watch досега: Explorer Edition

Овој нов Apple Watch Explorer Edition би бил посилни од Серија 7 подобрување на стаклото, сертификација на отпорност на прашина и вода. Сето ова заедно со дизајнот прилагоден да издржува удари и одличното дејство на надворешните елементи ќе биде клучот за разбирање на концептот на овој нов часовник.

Поврзана статија:
Режимот за заштеда на батерија на watchOS 9 може да пристигне со Apple Watch Series 8

Apple Watch Explorer Edition

El култ на мак-мак што ви покажуваме дека зема јасни референци од G-Shock Move GBA-900, отпорниот паметен часовник од CASIO. Надворешна капсула го опкружува главниот дизајн на Apple Watch, давајќи му отпорност на удар каква што нема друг часовник. Со ова се постигнува зголемување на отпорот на часовникот, особено ако се има предвид дека ќе биде часовник посветен на одредена јавност и спорт.

Концептот ги покажа и проблемите на овој нов дизајн. Меѓу нив беше и напуштањето на главниот дизајн кој е со нас со години и години за да направиме место за нов концепт на отпор кон екстремните спортови. Ова ќе го промени дизајнот од една страна и ремените прилагодени на часовникот од друга страна. Дали конечно ќе видиме Apple Watch Explorer Edition? Дали мислите дека вреди?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберто dijo

    Денес има многу спортски ремени кои даваат сличен изглед.