Куќиштата MagSafe за новиот iPhone 12 почнуваат да пристигнуваат, а некои се неисправни

Корисник добива неисправен MagSafe ракав

Утре се навршува една недела од почетокот на резервациите на нови iPhone 12 и iPhone 12 Pro. Покрај тоа, додатоците на MagSafe што ги придружуваат овие нови уреди исто така може да започнат да се резервираат. Ова се додатоци кои го искористуваат новиот комплекс на сензори и магнети внатре во iPhone 12 за совршено вклопување на нови футроли во различни завршни работи. На Случаите на МагСафе започнаа да ги достигнуваат нивните сопственици а некои од нив наидоа на некаков фабрички дефект. Пример за ова е дека во куќиштето немаше дупки за звучници iPhone 12 лоцирани на дното на уредот.

Некои неисправни ракави на MagSafe изнервираат некои корисници

Моето куќиште iPhone 12 Pro дојде без дупки на звучниците.

Ова е пораката во која ја наоѓаме прелистувајќи ја нишката на iPhone 12 reddit. Ова и некои други корисници го коментираат тоа ги добија новите насловни страни на MagSafe за вашиот нов iPhone 12 и го добивте со фабрички недостаток. Во овој случај, гледаме како куќиштето нема дупки на излезот на звучникот, нешто што целосно ја оневозможува работата на уредот.

MagSafe Случаи и додатоци
Поврзана статија:
Ова се новите и корисни додатоци на MagSafe компатибилни со iPhone 12

Нема отвори за звучници во новата комплет MagSafe - знам дека некој друг го имаше овој проблем. Ова не би требало да биде така, нели?

ова друг корисник се прашувате дали навистина не треба да има дупки во звучниците откако ја добивте вашата сина футрола MagSafe за iPhone 12. Сепак, Интернет-страницата на Apple, дизајнот на iPhone 12 и промотивните корици на футролите потврдуваат дека тие мора да имаат дупка за звучниците. Всушност, препораката доколку некој корисник прими производ под овие услови е да контактира блиската продавница на Apple или услугата за корисници на Apple за да го пријави дефектот и да добие нов капак.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.