Продавниците на Епл во Шпанија се затворени до ново известување заради Коронавирус

Apple продавницата е затворена

Како што се случи претходно во други земји, Apple пред неколку часа одлучи да ги затвори сите свои продавници за да се бори против коронавирусот на директен начин. Ова е една од оние мерки што помагаат и кои несомнено треба да бидат комплицирани за компанија што заработува милиони евра во своите продавници како што е „Епл“. Логично, секоја компанија што треба да се затвори поради оваа причина на Ковид-19 губи пари, но во моментов тоа е единствената опција да запрете го напредувањето на оваа пандемија што целосно влијае на земјата.

Кога ќе пристапиме до веб-страница на која било од 11-те продавници што ја има компанијата Купертино, го наоѓаме овој текст:

Поради тековните здравствени проблеми, оваа продавница ќе биде затворена до ново известување. Ако ви е потребна поддршка на Интернет, посетете ја Getupport.apple.com. Извинете за непријатностите.

На овој начин, „Епл“ ќе се приклучи да го содржи вирусот и ќе отвори продавници кога работите ќе се стабилизираат. Во моментов има повеќе од 5.200 лица заразени, а 133 починаа од овој вирус и бројките продолжуваат да се зголемуваат. Затоа мора сериозно да ги сфатиме препораките што доаѓаат од здравствените власти. Повторуваме, ова е сериозно прашање и затоа мора да бидете одговорни со тоа и да избегнувате излегување надвор. Претседателот на Владата вчера ја објави „состојбата на здравствена состојба“ и денес во советот ќе биде одобрена и применета. Секоја мерка е добра за да се запре ширењето на вирусот и затоа препорачуваме колку и да можете, да не излегувате од дома, тоа не е нешто што веќе не го знаете, но Важно е овој Covid-19 да не се шири понатаму.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.