Продуцентот на „Тед Ласо“ продава нова серија на Епл ТВ + со наслов „Лош мајмун“

Лош мајмун

Никој не се сомнева во успехот на серијата «Тед ласо«. Со мноштво награди акумулирани во текот на оваа година на емитување на првата сезона, несомнено стана најгледаната серија на Apple TV +.

И нејзиниот продуцент, Бил Лоренс, сака да го искористи моментот, без сомнение. Тој напиша и продуцираше нова серија насловена како «Лош мајмун«. Apple TV + не размислуваше за тоа и веќе ги доби правата за емитување, а наскоро ќе започне снимањето на првата сезона. Starе глуми Винс Вон.

Бил Лоренс е продуцент на хит серијата Apple TV + „Тед Ласо“. Наградена во текот на оваа година со многу награди од светот на телевизијата, како што се Глоден глобус и Избор на критичари. Номинирана е и за 20 Еми награди.

И Лоренс сигурно сака да го искористи моментот на слава на комедијата, продавајќи му на Епл нова серија што ја напиша и продуцираше: „Лош мајмун“.

Овој пат станува збор за драмска серија, во главната улога од Винс ВонНа Таа е базирана на истоимениот роман. Снимањето на првата сезона ќе започне наскоро, кое ќе се состои од десет поглавја.

Заплетот на серијата се обидува да ја објасни историјата на Ендрју Јенси, да го игра Вон, поранешен полициски детектив. приказната започнува кога туристите наоѓаат отсечена рака, која завршува складирана во замрзнувачот на Јенси. Јенси брзо се фаќа во подземјето на алчноста и корупцијата во денешна Флорида.

С still уште нема датум на објавување, но ако земеме предвид дека сега почнуваат да се снимаат 10 -те епизоди од првата сезона, до пролет 2022 година нема да биде објавено на Apple TV +. Beе чекаме нови вести за „Лош мајмун“, и секој трејлер што може да се појави подоцна оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.