Samsung лансира Beta за користење на својот паметен часовник Gear S2 со iPhone

Samsung

Поминаа многу месеци откако не протече апликацијата за поврзување на Samsung Gear S2 со iPhone, со што беа откриени намерите на корејскиот бренд дека неговиот паметен часовник може да се користи со iPhone. Зашто кога многумина веќе ја изгубија надежта дека тоа ќе се случи, се чини дека тоа ќе дојде порано отколку подоцна, затоа што Samsung штотуку започна програма за тестирање на гореспоменатата апликација што ќе ни овозможи да го поврземе часовникот Gear S2 со нашиот iPhone, и благодарение на него ги знаеме деталите за неговата компатибилност со различните модели на iPhone и iOS верзии.

Зошто некој би сакал да има Gear S2 кога може да има Apple Watch? Причините можат да бидат многу разновидни. Цената може да биде една од нив, бидејќи часовникот Самсунг е околу 250 евра во продавници како Амазон, 100 евра помалку од најевтиниот модел на часовникот Епл. Но, има и други точки што треба да се земат предвид како што е дизајнот, да се биде тркалезен часовник наместо квадратна форма на Apple Watch или компатибилност со различни паметни телефони, бидејќи Gear S2 ќе биде компатибилен со вашиот телефон со Android и вашиот iPhone ., нешто што во моментот не се случува со Apple Watch што работи само со вашиот iPhone и дури не знаеме дали Apple има некои промени на ум во овој момент.

Пробната програма е достапна само во Јужна Кореја, почнувајќи од денес со датум на крај на 19 септември. Компатибилен е со сите модели на iPhone од iPhone 5 до сегашниот iPhone 6s / 6s Plus и неодамнешниот iPhone SE и потребен е најмалку iOS 8.4 или која било подоцнежна верзија. Апликацијата за поврзување со iPhone работи со моделите Gear S2 Sport и Classic, а исто така и со Gear Fit 2. Ние веќе се регистриравме, да видиме дали со малку среќа ќе не прифатат и можеме да ја испробаме апликацијата да ти каже нашите впечатоци пред официјалната апликација да биде објавена во јавноста, нешто што не треба да се одложува премногу долго со оглед на крајниот датум на пробната програма. Ако сакате да ја испробате вашата среќа, ова е врската за пристап до програмата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маркос Куеста (@marcueza) dijo

  Конечно, фала богу, апликацијата Самсунг ќе излезе, ја чекав, одам со филтрираната апликација што излезе во xda. Веќе сум регистриран за официјалната бета верзија. Да видиме дали имаме среќа.

 2.   Маркос Куеста (@marcueza) dijo

  Официјалната бета верзија веќе излезе и добро ја тестирам за Самсунг.

 3.   Еду dijo

  Добро работи? Господи чини ли? До кога официјалното лице?