Себастијан Фетел го брка крадецот кој му ги украл AirPods на скутер благодарение на апликацијата „Search“

Фетел

Сите знаеме (или треба) дека најновите Apple AirPods може да се најдат во делот „уреди“ на апликацијата „Пребарај“ што е вградена во iOS, iPadOS и macOS. Формула 1 возач Себастијан Фетел и тој го знаеше тоа, и затоа успеа да ги врати своите украдени AirPods.

Смешното во тоа е што кога го сфатил грабежот, не размислувал двапати и побарал да го позајми својот електричен скутер од девојка која поминувала, за да го брка крадецот. Ја известил полицијата и благодарение на апликацијата „Search“ го пронашле AirPods, но не и ранецот каде оделе, заедно со нивната документација.

Ќе објасниме што се случи со пилотот на 1 формула Себастијан Фетел. Благодарение на апликацијата „Find“ на неговиот iPhone, тој можеше да ги врати своите AirPods кои штотуку беа украдени. Сите знаеме (или треба) дека AirPods 3, AirPods Pro и AirPods Max можат да се наоѓаат во делот „уреди“ на споменатата апликација, како да е AirTag.

Викендов на патеката Монмело се одржа Формула 1 Гран При на Каталонија. А деновиве Себастијан Фетел и неговото семејство престојуваат во луксузен хотел во Барселона. Па, вчера, понеделник, го запре својот Астон Мартин на вратата од хотелот и во превид додека излегуваше од автомобилот со сопругата, паметен крадец кој беше на тапет го соблече ранецот и притиснато да работи.

Јас сум Себастијан Фетел. Остави ми го твојот скутер“, ѝ рече тој на девојката

Себастијан не го ни видел крадецот. Но, кога ја сфатил кражбата, се сетил дека во чантата ги има своите AirPods. погледна во неговата iPhone, и тие беа лоцирани. Така, тој не размислил двапати, и видел девојка како поминува со електричен скутер. Треба да го видите вчудоневиденото лице на девојката кога Себастијан и пријде и рече: „Јас сум Себастијан Фетел, те молам, остави ми го твојот скутер. Е итен случај. Ќе ти го вратам. Ти ветувам“ и полета.

Барај

Од iOS 10.3 можете да ги лоцирате изгубените AirPods

Претпоставуваме дека девојката би била горе-долу мирна, гледајќи дека момчето кое и го украло скутерот е облечено во официјалната облека на тимот на Астон Мартин, и дека сопругата на Себастијан брзо му пријде да му објасни, исто толку недоверлива како и девојката.

Така Фетел, на скутерот и iPhone во рака, почна да го брка геолокациран сигнал што видов на мојот мобилен. Во ранецот ги имав само AirPods и нивната документација. Особено возачката дозвола валидирана за Шпанија, и не сакав да ги изгубам.

Додека ја премина цела Барселона на скутер зад неговиот ранец, ја известила полицијата, а патрола му се придружила на Себастијан во потера. На крајот, тие ги пронајдоа AirPods скриени во вазна со цвеќиња во продавница, но немаше трага од чантата. Веројатно, кога крадецот го отворил ранецот во продавницата и ги видел, а знаел дека може да се најдат, ги оставил таму и исчезнал.

Сега полицијата истражува со снимките од камерите на продавницата за да се обиде да го препознае џепникот и да го врати украдениот ранец. Ако наместо AirPods носев a Airtag скриен во чантата, сигурно би ја извадил. Таа што и го врати скутерот беше девојката, која сигурно зеде уште некој подарок од пилотот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Родолфо dijo

  Мислам дека не беше со официјалната облека на Ферари, туку со онаа на Астон Мартин...

  1.    Тони Кортес dijo

   ВИСТИНА. Ја менувам грешката. Фала за предупредувањето. 🙂