Сега е достапен нов трејлер за серијата Fundación

Фондација - Apple TV +

Една од најочекуваните серии на стриминг видео услугата на Apple е Fundación, серија со која Apple сака да има своја Игра на тронови, серија во која тој вложи голема сума на пари со оваа надеж и која ќе излезе на 24 септември.

За да го направите чекањето попријатно, од каналот на YouTube на Apple TV +, компанијата на Тим Кук објави а нов трејлер за оваа серија, нов трејлер каде што знаеме повеќе детали за тоа што ќе понуди оваа долгоочекувана серија базирана на романите на Исак Асимов.

Првата сезона е составен од десет епизоди ќе го следи Хари Селдон (го игра aredаред Харис), бидејќи неговата теорија за психохисторија (која предвидува пад на Империјата) добива популарност. Не е изненадувачки, Галактичката империја се обидува да ги потисне овие верувања, предводени од брат Даск (Ли Пејс).

Сепак не е јасно до кој степен заплетот на Фондацион ќе се држи до повеќе од 10 романи за Фондација напишани од Исак Асимов, романи кои тешко се прилагодуваат на телевизија, бидејќи приказната опфаќа толку долг временски период и голем дел од дејствијата и конфликтите се случуваат надвор од екранот.

Додека серијата не излезе, а експертите на Исак Асимов ја разгледуваат серијата, нема да знаеме дали ова има земено креативни лиценци или верно се базира на нив. Според еден од продуцентите на серијата, Дејвид Гојер, сагата за книгата на Fundación ќе се состои од 80 епизоди, што значи 8 сезони.

Засега, првото нешто што треба да се направи е запишете на нашиот календар, поточно на 24 септември, состанок со првата епизода од оваа серија што изгледа многу добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.