Сири се подобрува со поприроден глас на германски јазик

Siri е еден од најдобрите гласовни асистенти на пазаротДа, има многу подобрувања што корисниците ги бараат. Подобрувања што дури и ако не мислиме, Apple ги слуша и му дава на Сири нови можности да го направи покорисен асистент. Сега по три години подобрувања во одговорите што Сири ни ги дава на англиски јазик, Apple го подобрува тонот на Сири и одговорите на германски. Тука ви ги кажуваме сите детали за овие подобрувања на Siri, виртуелниот асистент на Apple.

И тоа е тоа Мора да се вратиме на 2017 година кога Apple го воведе првото големо ажурирање на Siri со iOS 11, ажурирање што далеку од тоа да ни донесе нови функции, го натера Сири да има похуман глас, да, далеку од гласот на Скарлет Јохансон во Нејзиниот ... Неколку нови гласови што би започнале од англискиот Сири и за кои рекоа дека ќе се прошират. Чекањето дојде на германски, транспарентно ажурирање за корисниците што го прави Сири сега има многу поприроден изговор или тон на гласот. Според неколку корисници на социјалните мрежи, Сири сега има многу повеќе глас течно и природно, исто така е многу попријателско и иронично. 

Ажурирање што, како што велиме, е транспарентно за корисниците бидејќи е направено директно на серверите на Apple кои обезбедуваат интелигенција на Siri. Добрата работа кај сето ова е што се чини дека Apple продолжува да се сеќава на корисниците, и уште поважно, дека не само што се сеќава на корисниците кои зборуваат англиски. Сигурен сум дека овој нов глас од Сири на крајот ќе достигне повеќе јазици, а поради неговата близина и употреба на шпански јазик може да биде меѓу следните ... Ние ќе ве известиме веднаш штом имаме новини или кога ќе забележиме дека Сири почнува да ни зборува на поинаков начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.