Слушалки за здрав и фитнес сензор подготвени за IWatch

iWatch слушалки

La пристигнување на iWatch повеќе од веројатно е дека многу работи ќе се променат во светот на Apple, но исто така и во рамките на она што се претпоставува дека се основните додатоци на пазарот на гаџети. Всушност, времето што многумина го чекаа паметниот часовник „Епл“ се чини дека беше доволно долго за да се види сега со неговото доаѓање, исто така и додатоците со кои ќе го искористат. Една од најновите што протекоа се многу посебни слушалки, кои би можеле да бидат поврзани со него, и кои би вклучиле во себе сензори поврзани со контролата на здравјето и кондицијата.

Идејата за овие слушалки со специфични сензори за функции кои во принцип ќе бидат во iWatch, не од Apple. Наместо тоа, тоа доаѓа директно од конкуренцијата, бидејќи „Интел“ се одлучи за овој проект наречен СМС-аудио BioSport Слушалки за во уво. Како што сугерира неговото име, ова се слушалки што ги ставаме во внатрешноста на увото, што го прави пронајдокот уште пофункционален. Овие се веќе во производство, а исто така овозможуваат интеграција со апликации од трети страни. И иако не се дизајнирани за iWatch, многу е веројатно дека оние што го купуваат можат да ги искористат тие опции.

на можности на денешните гаџети За да го подобрат нашето здравје, се чини дека тие се искачуваат до бесконечност, а вистината е дека тие се чини дека растат во исто време кога повеќето од нас се грижат повеќе за тоа. Би било скоро како да се прашувате дали е тоа пилешко или јајце порано. Но, тоа не е важно. Она што е важно е дека на крајот немаше да биде толку лоша идеја што скоро очајувавме да го видиме паметниот часовник на „Епл“ на пазарот, а сега кога е наскоро да биде лансиран, ќе можеме да ги искористиме сите негови можности одеднаш . Ниту тоа не е толку лошо, нели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.