Утре во Шпанија излегува филмот „Стив sобс“

филм на Стив jobsобс

Повеќе од една година зборуваме за најновиот филм кој сака да одразува различни фази во животот на Стив sобс. Првиот филм во кој глуми Ештон Качер помина скоро без болка и слава на кино екраните. И покрај неуспехот на првиот филм за фигурата на sобс, продуцентската куќа Сони инсистираше на споредување на правата на официјалната биографија на Jobобс напишана од Арон Сооркин. Откако го сврте проектот скоро една година, тој се откажа и ги продаде правата на Универзална студија, која брзо започна со снимање.

И покрај заработката на само 10 милиони долари, и чини 30 милиони долари, не сметајќи ги трошоците за купување на правата од Сони, кои изнесуваат уште 30 милиони долари, филмот доби добри критики од индустријата. И како доказ за тоа филмот Стив sобс е номиниран за четири златни глобуси. Улогата на Стив sобс ја игра Мајкл Фасбендер додека Кејт Винслет е задолжена за улогата на Joоана Хофман, од тогашниот оддел за маркетинг на Макинтош. Улогата на Стив Возниак ја игра Сет Роџер, starвезда на филмот Интервју каде се сатиризира фигурата на претседателот на Северна Кореја.

Утре, на Нова година, ќе достигне многу театри во Шпанија, но имајќи го предвид слабиот прием во својата земја, можеби е тешко да се најде просторијата каде што ќе биде прикажана, ако живееме во град со мал број кина. Стив sобс, трае 122 минути во кои се претставени презентациите на трите најважни производи на основачот на компанијата Епл со Стив Возниак.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   JOО dijo

  Само што дојдов од кино да го гледам филмот и 3-те луѓе што го гледаа се согласија дека воопшто не ни се допадна.

  Имено;

  Ликот не е работен или карактеризиран, не гестикулира и не се сеќава на sобс, како во претходниот.

  Сукцесијата на настаните се случува помеѓу презентацијата и презентацијата (Keynote) да не се фокусира, ниту на производот, ниту на компанијата ниту на личниот живот, тоа се испреплетува и не се продлабочува ... Јас навистина не сакав ништо (лажам, Кејт Винслет stвезден)

 2.   Рубен_апл dijo

  Остави толку многу од sобс, најдобриот филм што го има е Пиратите од Силиконската долина создаден во 1999 година, излегува и на почетокот на Стив sобс и на Возниак и на почетокот на Бил Гејтс во компјутерската индустрија, го препорачувам.

  Дава илјада врти на она што го прават сега.