Аналитичарот смета дека Apple ќе го прескокне iPhone 7s; ќе го лансира iPhone 8 без копче за почеток

Концепт на iPhone 8

Ние сме во април 2016 година и iPhone 7 сè уште не е претставен, но тоа не значи дека е забрането да се зборува за идните модели. Нема малку гласини што зборуваат за iPhone на 2017 година, но она за што никој не се согласува е како ќе се вика тој iPhone. Според аналитичарот на Баркли, Марк Морсковиц, паметниот телефон што Apple ќе го претстави следната година Е се вика iPhone 8, со што ќе се прескокне iPhone 7s што (скоро) сите го очекувавме.

Како информација од минатото, аналитичарот вели дека iPhone 8, кој би бил лансиран во 2017 година, а не во 2018 година, ќе биде најважното ажурирање од лансирањето на iPhone 6 и 6s Plus, нешто што не е лесно ако сметаме дека iPhone 6s Има 3Д екран на допир и 12Mpx камера. На iPhone Morskowitz зборува за ќе има OLED дисплеј и други интересни точки, како што е отсуство на копче за дома и безжично полнење (Вистинска или „фиксна“?) Во она што го вели ќе биде ажурирање на „мега циклусот“.

IPhone 8 ќе има безжично полнење

Ако земеме предвид дека следната година е XNUMX-годишнина од iPhoneКако што споменав во различни прилики, аналитичарот на Баркли веројатно ќе се приближи до она што ќе го видиме следната година, но прескокнувајќи го iPhone 7s, според мене, iPhone 2017 не може да се нарече iPhone 8. Не гледам и јас многу смисла да прескокнеш еден и да не го искористиш тоа за да користиш подобро име за маркетинг.

За тоа зборуваше и Морсковиц iPhone 7 што ќе биде откриено во септември за да каже дека тој само се надева дека е така мало ажурирање. Според неговите зборови, може да се разбере дека би било како кога ќе го претстават iPhone 5, но без промена на дизајнот, и ако iPhone 5 веќе добиеше многу критики (Возниак рече дека тоа е iPhone 4S со уште еден ред на икони ), iPhone 7 ќе потрае многу повеќе, бидејќи аналитичарот исто така верува дека тие ќе ја елиминираат 3.5 mm приклучокот за приклучок за слушалки. Како и секогаш, за да ги расчистиме сомнежите, ќе мора да оставиме времето да помине.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кеко onesонс dijo

  Мојата намера беше да го купам iPhone 7 кога ќе излезе, јас сум ваков уште од iPhone 3, купувам на секои 2 години, но сè повеќе ми е јасно дека ќе чекам за 2017 година, сите гласини што излегуваат се за тој iPhone.
  Haveе мора да почекаме до октомври за да откриеме дали вреди да се купи.

 2.   Кеко onesонс dijo

  Извинете, iPhone 3G мислев