Апликации на Apple TV, протагонисти на нејзината нова кампања

јаболко телевизиска кампања

Apple продолжува да се обложува силно на својот нов Apple TV и за ова ја користи прецизно својата најсилна точка и главната новина: апликациите. Ова може да се види, на пример, во новата рекламна кампања што е лансирана со рекламата што можете да ја видите подолу, во која користењето на самиот Apple TV како икона што прикажува различни апликации Apple ги истакнува едни од најуспешните, кои ги чистат сите категориис Видеото, подолу.

Иднината на телевизијата се апликациите е насловот на ова ново промотивно видео. HBO Now, Fox Now и Showtime како апликации за видео по желба, Asphalt 8, Crossy Road и Disney Infinity во категоријата видео игри, Gilt како апликација за онлајн купување и GrubHub за нарачки за достава на храна се апликациите избрани за оваа реклама, но тој не е исклучено дека има повеќе слични реклами со друг избор на апликации.

И, тоа е дека App Store за Apple TV има одлична еволуција од нејзиното лансирање, со многу апликации достапни од првиот ден, но со експоненцијално зголемување на нив во неколку недели по нејзиното лансирање. Подобрувањето во навигацијата во продавницата за апликации благодарение на вклучувањето на нови делови како што се Категории, хитови и други, беше потребно кратко време по лансирањето за да може да се движите низ овој обемен каталог. Најновиот tvOS Beta исто така вклучува можност за креирање папки да го нарачаме нашиот почетен екран на сличен начин на она што можеме да го направиме на iOS, нешто што многу корисници веќе го сметаа за суштинско со оглед на зголемениот број на апликации инсталирани на нашиот уред, но сепак чекаме да пристигнат некои од функциите што ги видов во неговата презентација, како што е пребарување содржина со користење на Siri во апликации како Netflix.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.