8-те најдобри апликации за тапети за iPhone

Апликации со позадини за iPhone

Секоја нова верзија на iOS ни нуди нова fondos de pantalla, некои од нив се ексклузивни за новите модели што компанијата ги лансира на пазарот секоја година. Меѓу позадините можеме да ги најдеме  динамичен, фиксен и во живо (средства што при притискање на движењето за полнење на екранот). Овие типови позадини го покажуваат движењето само на заклучениот екран на компатибилните уреди.

Многумина се корисници кои уживаат да бараат тапети за да го персонализираат својот iPhone, било да е тоа нивниот омилен фудбалски тим, последниот филм што го виделе во кино, нивните деца или роднини или едноставно нивното хоби. Во App Store можеме да најдеме голем број апликации кои дозволете ни да го прилагодиме нашиот iPhone на овој начин. Во оваа статија ви ги покажуваме оние што ни нудат најдобри резултати.

Апликации за позадина за iPhone

Retид на мрежницата - HD позадини и позадини

Позадини за iPhone

Повторно, рекламите се нужно зло, ако сакаме да уживаме во оваа апликација бесплатно, иако можеме да ги елиминираме за 3,29 евра. Меѓу различните категории што ни ги нуди Ретина Wallид, наоѓаме: растенија, апстрактни - 3Д, град - живот, текстури - едноставни (вклучува минималистички тапети), храна - пијалоци, животни, познати личности и starsвезди, возила - авиони, цртани филмови, простор, видеоигри , спорт, музика, мода, филмови, технологија, одмори ...

Потребен е iOS 8.0 или понов и е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. Retina Wall има просечна оценка од 3 starsвезди од 5 можни.

Список за позадини: 4K мрежница во живо (врска со AppStore)
Список за позадини: Во живо 4K мрежницаслободен

WLPPR - Слики со висока резолуција за домашен и заклучен екран

Позадини за iPhone

WLPPR ни нуди 10 колекции до кои можеме да пристапиме откако ќе направиме купување во апликација, 1,09 евра секоја колекција 4,49 евра за целиот сет, нудејќи ни вкупно 160 позадини. Оваа апликација ни нуди сателитски слики од многу делови на светот, додавајќи нови содржини на нејзините галерии секоја недела, така што никогаш не можеме да се замориме од користење на истите тапети.

Потребен е iOS 8.0 или понов и е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. WLPPR има просечна оценка од 4,5 starsвезди од 5 можни.

WLPPR - позадини во позадина (врска со AppStore)
WLPPR - позадини во позадинаслободен

Vellum - Уметнички позадини и позадини

Позадини за iPhone

Vellum ни нуди до 18 различни категории во кои можеме да најдеме голем број позадини за да ги прилагодиме позадините и на екранот за заклучување и на почетниот екран. Vellum ни нуди минималистички интерфејс кој погодени само од реклами што се прикажани во него (достапен е за преземање бесплатно), реклами што не можеме да ги избегнеме со купување во апликација.

Потребен е iOS 9.0 или понов и е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. Vellum има просечна оценка од пет starsвезди од пет.

Позадини на Vellum (врска со AppStore)
Vellum Позадинислободен

Everpix - Позадини и позадини и слики

Позадини за iPhone

Како и сите апликации што ви ги покажувам во оваа статија, сите слики на Everpix се во Full HD резолуција, прилагодени на екранот на iPhone, iPad, па дури и на Apple Watch. Еверпикс ни нуди 13 категории: Апстракт, природа, простор, мода, животни, градови, минимализам, цртани филмови, храна, автомобили, спорт, музика, празници. Ако имате Apple Watch и обично ја менувате сликата на вашиот филм што е прикажан во позадина, Everpix е вашата апликација, Апликација достапна бесплатно со реклами или за 0,99 € без реклами.

Потребен е iOS 8.0 или понов и е компатибилен со iPhone, Apple Watch, iPad и iPod touch. Everpix има просечна оценка од 4,5 starsвезди од 5 можни.

Позадини на Everpix 4K (врска со AppStore)
Позадини на Еверпикс 4Кслободен
Everpix Pro - позадини, слики (врска со AppStore)
Everpix Pro - позадини, слики9,99 евра

Апликации во живо за позадина за iPhone

Тапети во живо се компатибилни само со уреди со технологија 3D Touch, така што можеме да го користиме само на iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 и iPhone 7 Plus. Ако ги преземете овие апликации на уреди кои не се компатибилни со оваа технологија, ќе можете да уживате само во статични слики, одземајќи ја целата благодат од оваа технологија и очигледно од сликите.

Имајте на ум дека овие анимирани позадини за употреба на заклучениот екран на нашиот уред iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 или iPhone 7 Plus ќе бидат оперативни само кога ќе кликнете на заклучениот екран, сè додека немаме активиран режим на мала моќност, начин да се оневозможат повеќето визуелни ефекти и повеќето автоматски процеси како што се ажурирања, како и Еј Сири, автоматско проверување на е-пошта ...

Можеме и да се определиме направиме свои креации со камерата на нашиот iPhone, се додека е компатибилна со функцијата во живо и користете ги како позадина на заклучениот екран на нашиот уред.

Бесплатни тапети во живо

Бесплатни анимирани позадини ни нудат голем број анимирани позадини или позадини во живо. Бидејќи сме апликација што не нуди купувања во апликации за отстранување реклами, ќе мора да го избегнеме рекламирањето што одеднаш се појавува на цел екран во форма на видео. Рекламирањето навистина е над врвот во оваа апликација, но ако не сакаме да потрошиме пари на овие типови апликации за да го прилагодиме заклучениот екран на нашиот уред, ова е ваша апликација, бидејќи средствата што ни ги нуди се прилично спектакуларни, иако не се класифицирани по категории.

Бесплатните тапети во живо бараат iOS 9.1 или понова верзија и е компатибилна со iPhone, iPad и iPod touch. Немате набавки во апликација.

Позадини во живо X (врска со AppStore)
Позадини во живо Xслободен

Позадини во живо за мене

Во живо позадини за iPhone

Благодарение на оваа апликација, можеме да го анимираме нашиот екран со спектакуларни сцени на подвижни слики на животни, апстрактни обрасци, градови, риби, па дури и космичка експлозија. Liveивите тапети за мене бараат iOS 9.1 или понов, тој е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch и Има просечна оценка од 4 starsвезди од 5 можни.

Позадини во живо (врска со AppStore)
Позадини во живослободен

Liveиво-позадини за iPhone 6s

Во живо позадини за iPhone

Оваа апликација ни нуди повеќе од 100 подвижни позадини, сите снимаат реални слики од ден на ден. Иако името воопшто не е замислено, резултатите што ни ги нуди бесплатно се доста добри, да се биде апликација што мора да се има особено ако не сакаме да трошиме пари со овие типови апликации. Единствениот, но тоа е споменатиот постер кој бара да ја споделиме апликацијата преку нашата сметка на Фејсбук.

Liveиво-позадини за iPhone 6s - Бесплатни анимирани теми и прилагодени динамички позадини (врска со AppStore)
Liveиво-позадини за iPhone 6s - Бесплатни анимирани теми и прилагодени динамички позадинислободен

Liveиво-позадини за iPhone 6s, 6s plus & iLive Pro

Во живо позадини за iPhone

Wallиво-позадини за iPhone 6s, тие веќе може да го ажурираат насловот, тој ни нуди стотици фотографии во живо дистрибуирани во голем број категории како што се животни, забави, огномет, цвеќиња, простор, тајмлапс ... За разлика од другите апликации, во живо Позадини iPhone 6s Спорадично ни прикажувате реклами. Тој е достапен за преземање бесплатно, но ако сакаме да ги отстраниме и да отклучиме повеќе категории, можеме искористете ја купувањето во апликација што има цена од 3,29 евра.

Во живо Позадини за iPhone 6s, потребен е iOS 9.1 или понов и е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.