Апликацијата Apple Developer додава подобрувања за репродукција на видео

Јаболко програмери

Минатиот ноември, Apple ја преименува во WWDC апликацијата Apple Developer, име што има многу повеќе смисла со оглед на тоа е насочена кон заедницата на развивачи на Apple и не само да понуди информации за конференциите за програмери што Apple ги одржува секоја година, дури и ако оваа година, настанот за лице е откажан.

Компанијата од Купертино штотуку објави ново ажурирање на апликацијата Apple Developer, апликација што додава нови функции при репродукција на различни видеа што е достапно на платформата и во моментот на споделување на содржината достапна преку оваа апликација.

Со ова ажурирање, апликацијата достигнува верзија 8.1, овозможувајќи им на корисниците изменете ја брзината на репродукција од видеата. Исто така, се додаваат нови функции за да се овозможи полесен и побрз пристап до транскриптите на видеата, како и дозволување споделување на содржината достапна преку табулаторот Discover, јазиче што прикажува низа приказни со совети, трикови ...

Како и обично, апликацијата исто така додава подобрувања во перформанситеимплементирани се подобрувања и поправени се различните грешки што апликацијата ги претстави од последното ажурирање.

Апликацијата Apple Developer е достапна за преземање целосно бесплатно преку врската што можете да ја најдете на крајот од овој напис. Оваа апликација не само што ни овозможува да уживаме во најновиот WWDC што го одржа Apple, туку ни овозможува пристап до различните работилници што Apple ги одржува секоја година во рамките на овие конференции, работилници каде што сите новости што Apple ги воведува во новите верзии на своите оперативни системи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.