Безжичен полнач Choetech T513-S

Таа е една од најпознатите кинески фирми во однос на додатоците за уредите на Apple и во овој случај имаме натоварувач 10W брз безжичен, што велат во Choetech, ни нуди брзина од 1.5 пати поголема од кој било вообичаен безжичен полнач.

Неговиот дизајн е навистина убав и компактен, што ни овозможува да го користиме насекаде. Основата за полнење е целосно рамна и може совршено да се додаде во дупката во нашиот автомобил за да го полни iPhone-от додека возиме. Оваа и други вештини на овој безжичен полнач T513-S од Choetech, е она што ќе го покажеме следно.

Дизајн и материјали за производство

Добрата работа кај Choetech е што и материјалите што се користат за производство на неговите додатоци и дизајнот на овие се навистина добри. Сето тоа не е во спротивност со цената, цена што ќе ја видиме на крајот од овој мал преглед.

Неговата главна доблест е тоа што совршено комбинира квалитетна пластика со мал метален прстен (или барем изгледа како да е) што ја опкружува страната на полначот, ова му дава навистина убав допир. Исто така, се додава ЛЕД светло кое ќе стане зелено кога iPhone се полни и во моментот кога ќе го отстраниме, светлото ќе биде исклучено за да не се вознемирува. На горниот дел има и гума за да не се лизне нашиот iPhone и

Мерења на основата за полнење на Choetech

Ова е доста важно за многу корисници и во овој случај станува збор за навистина компактна основа што ни нуди многу можности за употреба. Како што реков на почетокот, може да се користи директно за додавање во централната конзола на нашиот автомобил, за ноќната маса или за поставување на работна маса.

 • Должината е 11 см
 • Ширината е 7 см
 • Неговата дебелина е 1 см
 • И има тежина од 0,7 гр

Основата за полнење има вградените калеми имаат многу поголема површина на товарење, што ни овозможува да го поставиме iPhone во која било позиција за полнење. Очигледно секогаш рамно хоризонтално. Исто така е важно да се напомене дека оваа база е во согласност со сите прописи и сертификати потребни за да се заштити нашиот уред од можни преоптоварувања, прегревање, пренапон или кратки кола: сертификати CE, CE и RoHS.

Во оваа смисла, она што е важно во врска со овој полнач е тоа што поддржува брзо полнење, но очигледно ќе биде условено со adapидниот адаптер што го користиме, советува производителот 2.0W QC 3.0 / 4.0 / 7,5 адаптер за вршење на брзо полнење што е ветено и е логично дизајниран за кој било уред што поддржува полнење Qi.

Мислење на уредникот

Добрата работа кај оваа база е што таа ни нуди можност за полнење на iPhone на малку побрз начин, но во реалноста за време на употребата што јас лично и ја давам на базата не е дека оваа дополнителна брзина е премногу забележлива, делумно поради грешка на wallидниот адаптер што го замислувам бидејќи е iPhone. Кога го користам со iPad wallидниот адаптер, имам чувство дека е нешто побрзо во полнењето, така што секогаш е добро да се има опција ако размислуваме да купиме Не се пронајдени производи

Безжичен полнач Choetech T513-S
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
19,99
 • 80%

 • Безжичен полнач Choetech T513-S
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Дизајн, материјали и големина
 • Брзина на вчитување
 • Баланс помеѓу квалитетот и цената

Contras

 • Не додава wallиден полнач

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.