Белкин воведува приклучок за полнење 3 во 1 на CES

CES

CES во Лас Вегас е во тек и се чини дека ниту една компанија не сака да изгуби пареа кога станува збор за презентациите. Многумина од нас штотуку завршуваат со варењето на нугата и подароците на Н.В. магиите од истокот, но во Лас Вегас не знаат за тоа и се во целосна Електронска емисија на потрошувачи, попознат како CES од Лас Вегас.

Вовед и нови производи доаѓаат многу брзо од овој настан и една од фирмите што не пропаѓа е Белкин. Оваа компанија штотуку го претстави својот безжичен полнач или база 3-во-1, затоа ни помага истовремено да ги полниме AirPods, iPhone и Apple Watch.

Belkin

Вчитај ја својата Apple Watch, iPhone и AirPods исто така

Новата база за полнење Белкин има едноставно име со кое тие не ја јаделе главата, Белкин 3. Логично ова одговара на уредите што е способно истовремено да ги полни, а тоа е дека станува збор за полнење на Apple Watch, iPhone и AirPods на истиот уред. Оваа база ќе чини околу 109,99 УСД и засега е еден од главните моменти на додатоците на овој прв ден на CES, но сигурно ќе најдеме повеќе во текот на целиот настан.

Белкин е реномирана фирма за додатоци и производи меѓу кои ги истакнуваме оние што се компатибилни со Apple. Очигледно тие имаат многу повеќе производи, а фирмата не само што останува со презентирање на оваа база, туку исто така додава најава за три нови полначи за Mac и неколку Powerbank до 30W.

Во овој случај, CES 2020 ги пополнува нашите веб-страници со додатоци, новости, нови уреди, интересни ажурирања и многу слични новости. Apple беше една од фирмите што наскоро „се појави“ како една од главните новини на овој настан што Се одржува од 7-ми до 10-ти јануари. И дали е дека HomeKit ги објавува вестите и Apple сака да зборува за тоа покрај приватноста и другите проблеми на настанот, без да прикажува никаков нов производ, се разбира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.