Бета 3 за iOS 14.2 и iPadOS 14.2 развивачи сега е достапна

„Епл“ ги објави првите бета верзии на „iOS 14.2“ и „iPadOS 14.2“, за изненадување, пред неколку недели. Досега програмерите имаа две бета-верзии на овој оперативен систем и неколку часа по презентацијата на новиот iPhone 12, Објавена третата бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2. Во првите бета-верзии, ние поздравивме поголема интеграција на Shazam во оперативниот систем со додаток во контролниот центар, предлози на Apple Music на заклучениот екран и нова икона на апликацијата Apple Watch, прилагодувајќи ја на новиот ремен. Solo Loop претстави пред еден месец од големото јаболко.

Бета 3 за iOS 14.2 и iPadOS 14.2 развивачи сега е достапна

Apple вчера имаше кружен ден со презентација на целата своја нова палета на iPhone 12 и исто така презентација на новиот HomePod Mini. Како и да е, часови по главниот глас, имаше и новости за софтверот. Излегува трета бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2 за програмерите. Трета бета верзија чии вести се уште не се познати, но ќе бидат достапни за сите во следните недели.

Поврзана статија:
iOS 14.2 бета 2 ни носи нови емотикони, вклучувајќи меур чај, транс-знаме и нинџи, меѓу другите

Сепак, можеме да бидеме сигурни дека вестите пронајдени во првите бета верзии на верзијата 14.2 ќе бидат достапни за сите во финалната верзија. Многу од тие ажурирања се подобрувања во перформансите и поправени грешки, но има и нови функции како интеграција на графичка контрола Shazam во Контролниот центар или оптимизирано полнење на AirPods.

Ако имате профил на развивач на вашиот уред сега можете да ажурирате преку „Ажурирања на софтверот“ од Поставките на вашиот уред оваа трета бета верзија на iOS и iPadOS 14.2. Ако претпочитате да направите чиста инсталација, можете да ја преземете верзијата што одговара на вашиот уред од платформа за развивачи Јаболко


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.