Според БиХ, BeatsX можеби нема да пристигне дури следната пролет

ОтчукувањаX Изгледа дека 2016 година нема да се памети една година кога беа објавени добри Bluetooth слушалки од Apple. Со исклучок на изненадувањето, AirPods нема да бидат достапни до 2017 година, но овие слушалки нема да бидат единствените во сопственост на јаболко на кои ќе им треба долго време да пристигнат: Според овластениот продавач B&H, BeatsX сепак ќе трае два до три месеци за да биде достапен, што може да значи дека нема да можеме да ги купиме до следната пролет.

Како што можете да видите на сликата што е на чело на овој пост, во страница del Apple Store на Интернет сепак вели дека тие ќе бидат „Достапни на есен“, но B&H уверува дека Apple ги известил дека пратките ќе започнат дури по најмалку два или три месеци. Ако е така, ова ќе биде уште еден голем пад што ќе им наштети на касата на оние на Купертино, бидејќи Божиќните празници официјално ќе започнат за нешто повеќе од една недела, барем во земјата од која пишува сервер.

Како AirPods, и BeatsX ќе заостане

Оваа е-пошта се испраќа за вашата нарачка на слушалки за уво на Д-р Дри Битс БитХ (црно).

Regretалиме што ве известивме дека производителот ни кажа дека тие сè уште не знаат кога оваа ставка ќе започне да се испраќа, но знаат дека ќе траат најмалку 2-3 месеци. Нашето искрено извинување за непријатностите што ви ги предизвика ова одложување.

La Претходниот одговор беше испратен до корисник кој порачал BeatsX црна Како и во случајот со AirPods, уште еднаш дознаваме дека тие нема да пристигнат кога се очекуваше благодарение на е-пошта што овластен продавач ја испратил до клиент кој однапред ја нарачал

BeatsX беа претставени истиот ден кога беа претставени iPhone 7 / Plus, Apple Watch Series 2 и AirPods. Отпрвин се очекуваше тие да бидат пуштени во продажба во октомври, но ние сме веќе во декември и не се чини дека тие ќе бидат достапни во 2016 година. Во секој случај, Јаболкото има тенденција да дава долги периоди за да заздрави во здравјето, за да можеме да помислиме дека тие ќе бидат достапни порано отколку што сакаат да ги препознаат. Во најлош случај, BeatsX ќе се најде во продажба некаде во март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберто dijo

    Кој ќе биде подобар, Powerbeats 3 или податоци ???