Страниците, броевите и главните теми ги добиваат новостите за iOS и iPadOS 14

Страници Броеви Главен запис

„Епл“ има голем број на програми и апликации за своите производи над оние што се претходно инсталирани во нејзините оперативни системи. Со објавувањето на iOS и iPadOS 14, вашата задача е исто така ажурирајте ги сите ваши апликации за да бидат компатибилни и да ги интегрира новитетите во нејзината структура. Денес е примена верзијата 10.2 од целиот пакет Apple iWork што е составена од апликациите Страници, броеви и главна точка. Овие апликации ви овозможуваат да креирате документи, табеларни пресметки и презентации, соодветно, и новата верзија ги интегрира новите карактеристики на iPadOS и iOS 14 како што се избор на ракописен текст или пребарување на ракописен текст.

Сега е достапна нова верзија на Pages, Numbes и Keynote

Новитетите на iOS и iPadOS 14 почнуваат да пристигнуваат во App Store интегрирајќи се во веќе постојните апликации. Во овој случај, пакетот iWork е ажуриран, доби интересни и корисни вести за корисниците. Како што се издвојува заедничката новина новите фигури за уредување, кои нудат ново ниво на збогатување на документи со широк спектар на елементи од овој тип.

Како специфични подобрувања За секоја од апликациите, прво ги истакнуваме новите шаблони интегрирани во Pages. Продолжувајќи со апликацијата, ново пребарување и избор на слика редизајниран во новиот оперативен систем на Apple. Второ, во апликацијата Табеларни пресметки Броеви, вреди да се забележат целокупните подобрувања во перформансите кога се користат големи табели.

Конечно, во апликацијата Keynote, следејќи ја листата на новости во описот што можеме да го видиме можност за репродукција директно од видеа од Вимео и ЈуТјуб. Можеме да го консултираме и новиот преглед на говорникот, да извезуваме видеа во различни формати и исто така е вклучен новиот и редизајниран преглед на слика како во Страници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   тест коментар dijo

    Ова е тест коментар