Вака може да изгледаат графичките контроли во iOS 14

Според неодамнешните публикации, iOS 14 во раните фази е во рацете на главните медиуми во сферата „Apple“ поради истекување. Со оглед на неодамнешните извештаи дека скоро целосно ги цревата повеќето од најновите производи на Apple што ги видовме, воопшто не сме изненадени. Многу сме блиску да ги знаеме првите новости за iOS 14 за време на WWDC20 што ќе се одржи во јуни. Според некои концепти што ги рефлектираат протекувањето, вака би можеле да изгледаат Додатоците на iOS 14 на отскочна штица, што мислите?

Како што можеме да видиме, ова има сериозни импликации врз опкружувањето на iOS, првото е дека ќе ни овозможи да ги нарачуваме иконите по своја волја, нешто што до сега не беше можно во ниту една од претходните верзии. Запомнете дека иконите се распоредуваат автоматски во мрежи од горе надолу и лево надесно на почетниот екран на iOS. Од своја страна, гледаме дека овие додатоци може да бидат конфигурирани на задоволство во однос на големината и она што го покажуваат.

Вистината е дека овој концепт развиен од Алексеј Бодарев  ни покажува дека додатоците се родени директно од иконата на апликацијата и можеме да ги прошириме или договориме со функцијата Haptic Touch (3Д допир). Ми се чини интересно решение, верзија на Apple за некои графички контроли кои практично се наоѓаат на Андроид цел живот. За мене лично, употребата на трајни графички контроли на екранот не е нешто што ме возбудува, отсекогаш сум имал преференци за едноставност, перформанси и оптимизација, но во последно време Apple оди по овој пат и разбирам дека има корисници кои ги бараат овие можности. Се разбира, наскоро ќе се појави полемика околу потрошувачката на батерија или перформансите во старите уреди, всушност дури би се осмелил да кажам дека Apple тоа ќе го дозволи само во поновите верзии на iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.