Веб плеерот Apple Music ни овозможува да ги внесуваме нашите податоци за да ја слушаме нашата музика

Од неговото лансирање во јуни 2015 година, стриминг музичкиот сервис успеа да достигне повеќе од 40 милиони претплатници, сите плаќаат, приближувајќи се уште повеќе до претплатничките броеви на Spotify, што во моментов лебди околу 75 милиони корисници. Од сега, Apple се подобрува и додавање на мултимедијална содржина да привлече повеќе корисници покрај постигнувањето одредени договори за лансирање на нови албуми исклучиво

Но, покрај тоа, се чини дека и „Епл“ сака проширете ја функционалноста и употребливоста на веб-плеерот што им го става на располагање на уметниците, така што тие можат да понудат примерок од нивниот нов албум со ограничување на репродукција од 30, 60 или 0 секунди. Како што можеме да прочитаме во reddit, Apple започна да им дозволува на некои корисници да го користат овој плеер за да влезат во нивната сметка и да ја пуштаат својата омилена музика.

Кога станува збор за слушање на Apple Music на нашиот Mac, ние сме принудени, да или да, да мораме користете го iTunes, апликација која како што минуваа годините губеше функции, а која во моментов ни овозможува само да го вратиме нашиот iPhone / iPad / iPod touch и да слушаме музика главно, или од Apple Music или од она што сме го зачувале на нашиот компјутер.

Дека веб-плеерот ни овозможува да ги внесуваме податоците на нашата корисничка сметка, ја потврдува гласината дека Apple може лансирајте клиент преку Интернет за Apple Music, клиент кој преку веб, на пример applemusic.com, што ни овозможува да ја слушаме омилената музика без да мора да користиме iTunes.

Овој додаток, исто така, ни овозможува не само да ја слушаме нашата омилена музика, туку и ни овозможува да додаваме песни во нашите плејлисти, така што ограничувањата што би можеле да ги најдеме во оваа смисла исчезнат целосно. Можеби за неколку часа, кога ќе започне WWDC, да се ослободиме од сомнежите.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.