Се појавува видео од нов 4-инчен iPhone. iPhone 6c: Дали сте вие?

IPhone 6c

Веќе имало многу, би рекол безброј гласини и информации што ни кажаа за 4-инчен iPhone. Гласините се стари, толку многу што некои тврдеа дека iPhone 6c ќе пристигнеше истовремено со iPhone 6s, но не стигна. Минатиот септември, гласините и информациите од аналитичарите добиваа сè поголема сила и се верува дека новиот iPhone помал од сегашните модели ќе пристигне некаде оваа пролет.

Но, бидејќи сликата вреди илјада зборови, сега веќе нема само гласини, туку дека прво видео на iPhone 6c, или барем тоа е она што би требало да го смислиме ако ја земеме предвид снимката од која доаѓа Галеж на МИЦ. На видеото можеме да видиме iPhone со точно ист дизајн како iPhone 6, но во a јасно помала големина. Ова би било спротивно на гласините дека iPhone 6c ќе има дизајн на половина пат помеѓу оној на iPhone 5s и оној на 6, но, од друга страна, не би било чудно неговиот краен дизајн да биде како оној што го гледаме во слики

Еден детал ми се чини интересен: овој претпоставен iPhone 6c, чие име се сметаше дека може да биде iPhone 5e или дури iPhone 7c, има 3.5 мм приклучок за џек. Од една страна, ова би имало смисла, бидејќи комплетно новиот iPhone е уредот на Apple кој ги претставува сите новости. Од друга страна, Apple ќе претстави на пазарот уред кој оваа година ќе види како една од компонентите што ги составува претрпува еволуција (или инволуција, во зависност од тоа како гледате на тоа) во нејзиниот постар брат истата година на неговото лансирање. Во секој случај, второто не треба да нè изненадува ако се сетиме како изгледаше iPhone 5c.

Ајфонот на видеото, за кој се претпоставува дека го снимал вработен во Foxconn, може да биде совршено лажно. Всушност, најчесто е тоа што делови од уредот што ќе се лансира се појавуваат пред да се види како е составен, што во овој случај треба да биде случај само. Што мислиш? Дали мислите дека ова се првите слики на iPhone 6c?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Себастијан dijo

    Мислам дека е лажна, новиот бран на јаболко мобилни телефони (2016) не треба да има приклучок за слушалки и приклучок за молња.