Jawbone истражува продажба на производител на хардвер

Jawbone UP3

Пред неколку месеци ги повторивме гласините во кои се вели дека Производителот на нараквици со квантификација Jawbone може да се најде на продажба. Неколку дена подоцна, шефот на компанијата изјави дека овие гласини се целосно лажни и дека компанијата се фокусира на лансирање нови и иновативни уреди за да се обиде да се натпреварува на пазар од кој постепено го напушта пазарот. Поради цените на нејзините уреди и недостаток на иновации од страна на компанијата. Повторно гласините за продажбата на компанијата повторно беа објавени во јавноста.

Како што можеме да прочитаме во публикацијата Информацијата:

Вилицата, производителот на нараквици за квантификација, која во последните месеци доживува различни проблеми, се чини дека преговара со производител на хардвер за да преговара за продажба на компанијата, според лице поврзано со преговорите.

Друг знак дека компанијата ги покажува проблемите на компанијата е дека според внатрешен документ што протекол, фирмата не можела да ги исполни исплатите планирани за месец август, што би го забрзало процесот на продажба на компанијата.

Најновите финансиски извештаи доставени од компанијата потврди ги финансиските проблеми со кои се соочува компанијата Принуден е целосно да се откаже од низата квантификатори што од лансирањето на Apple Watch што предизвика многу значителен пад на продажбата. Но, Apple Watch не е единствениот виновник за падот на продажбата на Jawbone, но добар дел за вина имаат и Fitbit и Xiaomi, двајцата водечки производители на ваков тип на уреди, особено Fitbit кој во моментов ни нуди каталог на квантификатори за сите потреби на корисниците по скоро секоја цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.