Висококвалитетниот микрофон, Роде IXY сега ја дебитира врската со Молња

Родот IXY беше претставен на пазарот во почетокот на 2013 годинаОткако освои награди и стана многу популарен гаџет меѓу аудио професионалците и ентузијастите, сега ни претставува преуредување.

Со истата изведба на високо квалитетно снимање при високи стапки на примерок (до 24 бита на 96 kHz) додадете приклучок за молња што овозможува негова употреба во iPhone 5, 5s и 5c.

El Род IXY има пар два ммикрофони кондензатор со поларна шема кардиоиден и внатрешен систем за внатрешно монтирање на капсула половина инч подредени на 90 степени, со голема верност во дигитална конверзија. Донесува заменливи стеги за монтирање на гума За да ги собере и iPhone 5, 5s и 5c, тој обезбедува монтирање што помага да се минимизираат вибрациите што можат да се пренесат во капсулите на микрофонот.

возеше-iXY

Има многу начини да се користи микрофонот Rode IXY. Музичарите можат да доловат сè, од концерти во мали простори, како што се локални кафулиња, до големи шоуа на стадиони, па дури и снимање на проби на бендови.

возеше-iXY3

Родот IXY има пар додатоци што може да го подобри вашиот работен тек. Има ветробранско стакло вклучени за снимање на отворено и а торба за заштита.

иксил-додатоци

Додатоци

Исто така постои и Факултативен Rodegrip, што е повеќенаменско решение за монтирање, конструирано од ABS пластика, е издржливо додека го одржува својот висок квалитет, се преклопува во мал, пренослив формат што го олеснува неговиот транспорт.

зафат

El SC2 Тоа е висококвалитетен кабел за врска TRS и приклучок за приклучок од 3,5 mm. Таа е идеална за врска со DSLR, Користејќи Rode IXY, iPhone ќе ја сними аудио-траката со одличен квалитет на пренос. Кабелот има големини од 170 милиметри до 400 милиметри и има приклучоци под прав агол за ергономска употреба.

додатоци_пач2 апликации

Работи со која било аудио апликација за iOS што прифаќа дигитален стерео влезl, но Rode ја препорачува нивната апликација наречена Rode Rec. која има бранови форми во реално време, пакет нелинеарни можности за уредување и моќен EQ и контроли на добивки.

Достапност и цена

Роде веќе го започна испорака до дистрибутерите. Неговата цена е 199 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.