Магија на цртичка

Ако безжичните слушалки Bragi Dash веќе беа откритие. Ако има слушалки кои можат да се вклопат во паметната линија што сега ја придружува кој било уред, тоа се безжичните Bragi Dash. Сепак, за понатамошно навивање навивам, ажурирање на овој месец што ја доведува вашата верзија на софтвер до верзија 2.2 ги прави веќе практично магичен гаџет.

Системот Bragi OS 2.2 ја активира MyTap бета на уредите. Оваа нова опција дозволува активирајте го гласовниот асистент од слушалките од мобилниот телефон, или Siri или Google Now. Со ажурирањето на оперативниот систем, се ослободува и ветробранот. Оваа новина ќе им овозможи на корисниците кои користат слушалки да слушаат музика и исто така што се случува околу нив, без да се изолираат од околината. Покрај тоа, исто така има и подобрен систем со кој се мери отчукувањата на срцето и Bluetooth врска, што сега поддржува повеќе корисници. Bragi OS 2.2 треба да биде достапен на корисниците на 21 ноември. Оваа бета-верзија на MyTap има и нова опција внатре. Ова е новиот кинетички кориснички интерфејс на Bragi, наменет за дозволете им на вашите корисници да контролираат скоро сè без да допираат ништо. Кога ќе биде јавно објавено, на 21-ви овој месец, само контролата над Siri и Google Now ќе биде активна, но во следните верзии ќе се додаде можноста да одговорите на повик, да го одбиете или да промените песна само со изведување гестови .

Оваа линија на слушалки, The Dash, се веројатно најамбициозните идеи за слушалки на пазарот. Сепак, оваа комбинација на квалитет и перформанси што ја нуди има висока цена што не ја сакаат сите. Неговиот врвен модел е со цена од 280 долари. Од друга страна, програмерите веќе објавија во септември минатата година линија за пониски трошоци, која ќе чини околу 150 американски долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   xradeon dijo

    Ниту најмала идеја за што зборувате .. Многу корисно ако ставите врска до слушалките или до претходниот пост што вели што ги прави „вистинско откритие“ .. Поздрав!