CARROT Weather е ажурирано и ги носи додатоците XL за iPadOS 15

Морков Време

Новиот Временска апликација за iPhone пристигна со iOS 15. Со ова ново ажурирање се додава редизајн на иконата како и голема количина дополнителни информации распоредени во различни четириаголни елементи. Покрај тоа, iOS 15 и iPadOS 15 вклучуваат и други новитети, како што е доаѓањето на додатоците за XL на iPad, нешто што веќе беше пропуштено во iOS 14. Морков Време тоа е различна апликација за проверка на времето и е ажурирана до верзија 5.4 прилагодувајќи се на новите карактеристики на новите оперативни системи. Меѓу тие нови карактеристики се додатоците за XL, нови теми и нови икони.

CARROT Weather ја лансира својата верзија 5.4 која се прилагодува на iOS 15 и iPadOS 15

CARROT Weather е неверојатно моќна апликација за временска прогноза (и почитувана за приватноста) што обезбедува смешно извртени предвидувања.

Ново во верзија 5.4 на CARROT Weather го вклучува пристигнувањето на Големи додатоци на iPad со iPadOS 15. Постојат два виџети: „Моја прогноза“ и „Карти“ што ги користат предностите на големиот екран за да обезбедат релевантни податоци. Меѓутоа, потребно е членство во Премиум за купување ажурирања на податоците во заднина, а виџетот Мапи е компатибилен само со членството на Премиум Ултра.

Морков Време

Тие исто така се додадени нови сопствени теми со бои на позадина, сопствени икони и различни бои. За да ги конфигурирате овие нови теми, потребно е членство во Club Premium. Продолжувајќи со иконите, тие се додадени три нови комплети икони што може да се измени од временските поставки на CARROT.

Продолжувајќи со вестите поврзани со членството во Клуб Премиум, воведено е ажурирање известувања за известувања за „значителна“ или „катастрофална“ штета за центарот за известување. Покрај тоа, исто така се воведува нова паметна компликација во watchOS, слично на информациите до кои можеме да пристапиме од апликацијата. Овие поставки може да се изменат од апликацијата Apple Watch на iPhone.

Поврзана статија:
IOS 15 и iPadOS 15 се тука, ова е с you што треба да знаете пред ажурирање

Конечно, тие се воведуваат нови екрани со детали за временската прогноза, час прогноза и дневна прогноза. Се воведуваат нови начини за толкување на податоците со претходно прилагодени икони.

Времето МОРКОТ (врска со AppStore)
Морков Времеслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.