Ги тестиравме Moshi Digits, најдобрите ракавици за екранот на нашиот iPhone

Веројатно многумина од вас се наоѓаат како отвораат многу од подароците што ви ги дале вашите роднини, многу други ќе мора да почекаат до следниот 6 јануари, Денот на кралевите, ден во кој традиционално се даваат и многу подароци. Но, Што да му дадете на aубител на технологијата? Денес ви донесовме прилично ефтин предлог за кој ќе ви се заблагодари секој lубител на гаџети.

Дали некогаш сте користеле ракавици со вашиот iPhone? Е ги сфатите сите проблеми што ги повлекува ова, и тоа е бидете подготвени да користите електронски дисплеи на ниски температури. Пред некое време имав ракавици со кои можете да го користите вашиот мобилен без проблем. За пропаганда, во нивно време тие беа модерен подарок за трговија на компаниите. Но, не, тие не беа одлична опција, тие беа ракавици кои не користеа добро ниту што беа: ракавици. Се сомневам дека некој ќе најде добри ракавици и „гаџет“ со кој ќе го допре екранот на нашите уреди. На Моши дигити се нешто поразлично....

Веќе некое време имам iPhone 7, знаете, имаше многу новости што зборуваа дека никогаш повеќе не можете да користите ракавици, без оглед колку беа подготвени за дигитални екрани, со новото копче Home на iPhone, со Moshi Digits можеш ... И дали е тоа ракавиците се плетени во најлон со сребрени влакна, нешто што ги прави спроводлив за да можеме работиме без проблеми со екранот на нашите уреди. Да, има поевтини опции со проводни лепила на врвовите на прстите, но Moshi Digits одат подалеку, тие не се влошуваат и можете да го користите во какви било околности без никаков проблем. Одам понатаму, можете да го допрете iPhone-от (екранот на вашиот уред) со кој било дел од вашата рака што ќе реагира како да не сте носеле ракавици. Очигледно, Touch ID нема да работи, нешто што се решава со рачно внесување на кодот за отклучување.

На Моши цифри што ги тестиравме, оние што ги гледате на сликите, се прилично удобни и не претставија никаков проблем на комуницирате со екраните на iPhone, истото со Apple Watch или со iPad. Можете да ги набавите за 35 €, цена не преголема ако земеме предвид дека станува збор за квалитетни ракавици. Сето ова од сопственото Официјална веб-страница на Моши.

Па знаеш, заборавете на оние ракавици кои не се засолнуваат, и уште помалку престанете да ги сечете врвовите на прстите на вообичаените ракавици.

 

Моши цифри
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
35
 • 100%

 • Моши цифри
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 100%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јјдјд dijo

  спам