Објавен трејлерот за втората сезона на „Тед Ласо“, чија премиера е на 23 јули

Тед ласо

«Тед ласоСе чинеше како една од оние типични серии што ги прават Американците за Американците. И вистината е дека има голем успех низ целиот свет. Stвездено дело на ејсон Судеикис кое ги стави сите во џеб, loversубители или не на американскиот и европскиот фудбал.

И по успехот на првата сезона, веќе имаме трејлер и датум на издавање за втората. Beе биде 23 за јули. Значи, ќе ги продолжиме авантурите на смешниот тренер уште една сезона.

Втора сезона ја чекавме втората сезона на хит американската хумористична серија „Тед Ласо“. Тој дури и кодошеше на говорот на Тим Кук за време на априлскиот виртуелен главен збор на Apple.

Втората сезона, која ќе се состои од 12 поглавја, премиерно ќе се прикаже на Apple TV + на 23 јули. Компанијата денес го потврди и датумот за премиерата на втората сезона на „Утринското шоу“, што ќе биде малку подоцна: 17 септември.

Серијалот „Тед Ласо“, со главна улога Џејсон Sudeikis, е номиниран и награден во многу награди од светот на телевизијата, вклучително и Златен глобус за актерот кој игра како тренер Тед Ласо.

Слатка комедија чија прва сезона влезе во домовите на милиони гледачи Apple TV + како здив на свеж воздух за борба против мачните денови на пандемија, кои сите сме ги живееле многу месеци.

За среќа, ќе можеме да уживаме во втората сезона со други многу понадежни изгледи и со враќање во нормала што ја имаме зад аголот.

За сега, ќе ги разгледаме во трејлер на втората сезона што Епл штотуку ја објави на вашата сметка YouTube додека ја чекаме премиерата на новите епизоди на фудбалскиот тренер и неговите авантури.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.