Го тестиравме овој UGREEN двоен полнач и кабли за iPhone и iPad

Постојат квалитетни алтернативи за полначите и каблите на Apple, Јас би рекол уште повисок квалитет и пониска цена. Денеска тестиравме двоен полнач и два кабли со кои можете да ги надополнувате вашите iPhone и iPad во исто време, со голема брзина и за помалку пари отколку што замислувате.

Полнач UGREEN 40W PD 3.0

Досега секој што бара полнач за iPhone или iPad веќе треба да знае термини како USB-C, Power Delivery и слично. Одлуката на Apple да не остави без полнач во куќиштето за iPhone предизвика толку многу што тие никогаш не се загрижија за купување на ваков додаток, мораа да ажурираат каков тип на полначи има и кои целосно ги искористуваат карактеристиките на уредите на Apple, како брзо полнење. Во Купертино ни нудат квалитетен полнач, 20W моќност, Power Delivery 3.0 и USB-C за 25 €. Што ако ти кажам дека за иста цена можеш да имаш два такви полначи? А дека ти треба само приклучок?

Овој UGREEN полнач е малку поголем од официјалниот полнач на Apple, изработен е од бела пластика со сјаен финиш и ни нуди два USB-C приклучоци, од кои секој може да ни даде до 20 W моќ за полнење на два уреди на Apple во моментот. . Со него можете да го искористите брзото полнење и да ја наполните батеријата од 505 за само 30 минути. Компатибилен е со MagSafe системот, може да напојува HomePod мини ... Тоа е како на Apple, но помножено со два, и со иста цена. Можете да го купите на Амазон за 25 евра (линк)

USB-c кабел до Осветлување UGREEN

Ако сакаме да го искористиме брзото полнење на нашиот iPhone или ако сакаме да го поврземе со USB-C портите на кој било модерен лаптоп, дури и со USB приклучоци што ги имаме во модерните автомобили, ќе ни треба USB-C кон Lightning кабел. За брзо полнење, мора да биде компатибилен и со протоколот Power Delivery. Apple ни го нуди својот еден метар за 25 евра. Тоа е класичниот Apple кабел со конектори и пластична обвивка, кој не издржува премногу напади. Но, има подобри алтернативи, а овој UGREEN кабел е пример за тоа.

За многу помалку пари ни нуди компатибилност со брзо полнење, но и многу поцврста конструкција, со метални конектори, кабел покриен со плетен најлон и арматура во најделикатната површина на кабелот, спојот кабел-конектор. Веќе подолго време ги користам овие кабли за домашни уреди и можам да потврдам дека нивниот отпор е многу поголем од оној на оригиналните кабли на Apple, кои траат нешто повеќе од еден месец за моите деца. Цената на овој кабел долг 1 метар е 16,99 евра на Амазон (линк).

USB-c кон USB-C кабел UGREEN

Што ако ви треба кабел за вашиот iPad Air, iPad Pro или MacBook? Па, тогаш ќе ви треба USB-C кон USB-C кабел, како оној што го пробав и од UGREEN. Има ист квалитет на градба како оној што го видовме претходно, и поддржува моќност на оптоварување до 100W, па затоа е совршено да го надополните секој модел на MacBook што ќе го предложите. Не само што е кабел за полнење, туку овозможува и пренос на податоци, со брзина до 480 Mbps.

Постои во должина од еден и два метри, овој на сликата е два метри, а можам да го потврдам и неговиот отпор бидејќи е тој што го користам со мојот iPad Pro со месеци. Цената на овој двометарски кабел е 9,98 евра на Амазон (линк), ако го споредиме со Apple, со многу послаба конструкција чини 25 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.