Лејди Гага го лансира „Глупава Loveубов“, нејзиниот нов сингл со видео клип снимен со iPhone 11 Pro

Лејди Гага глупава Loveубов
Многу брендови користат познати луѓе за да се обидат да достигнат повеќе луѓе, вообичаена практика што се прави уште од почетокот на рекламирањето, а Apple (очигледно) немаше да биде помал. Добивме нова музичка соработка помеѓу уметник и Apple која несомнено ќе биде на сите усни во следните неколку дена ... Лејди Гага штотуку го објави својот нов сингл Love, и најдоброто од сите е што видео клипот е снимен со iPhone 11 Pro. Да, видео клипот Love е новото видео Снимено во iPhone...

Како што можете да видите во видео клипот Loveубов, сè е снимен во студио користејќи iPhone 11 Pro како единствена камера веднаш до апликацијата Филмички про (Како што е објаснето во текстот што се појавува на крајот од видеото). Да, освен iPhone, треба да ги земете предвид сите додатоци што ги користеле, вклучително и студиски кранови, и студио за снимање со совршено осветлување, сè уште не ја намалуваме апаратот за iPhone 11 Pro. видео клип оценет од момците на Билборд (еден од најголемите американски музички медиуми) како епска исто како и песната. Покрај тоа, ова видео е мотивациско писмо за тоа кој ќе биде новиот албум на Лејди Гага.

Одлична соработка со Apple (на веб-страницата на Apple тие вклучија транспарент за промовирање на видеото), кампањата вклучува видео што може да го видите погоре како место со фразата Shot on iPhone. Се разбира, долгата верзија што се појавува на каналот на уметникот не ги вклучува овие зборови, иако во описот го гледаме хаштаг како во публикацијата што Лејди Гага ја направи на својот профил на Твитер пред неколку часа претставувајќи ја новата песна. Таа е уметник на моментот и Apple го знае тоа, сигурно со објавувањето на албумот имаме уште неколку изненадувања со Apple и Лејди Гага.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Hummer dijo

    има уште еден скок помеѓу iPhone и NET ...