Дванаесет Југ додава три нови корици за iPhone, BookBook, Journal и SurfacePad

Пред нас е обновување на кориците на добро познатата фирма Twelve South, и во овој случај тие додаваат три нови модели со преден капак кои исто така ни овозможуваат да ја носиме нашата документација, кредитни картички и слично, книгата Книга, списанието и SurfacePad.

Во нив можеме да видиме различни дизајни и сите тие се многу слични на претходните верзии на фирмата. Во случајот на моделот BookBokk, тој наликува на книга со стари кожни корици, моделот Journal е со класична боја на кожа и SurfacPad нуди малку повеќе слабост на корицата.

Контроверзноста со овие типови на корици

Јасни сме дека овој тип на случај не е за секого и знаеме дека првото нешто што се зборува со овој тип на случај е: «се разбира, кога вашиот iPhone ќе биде украден, ќе ви бидат одземени документацијата и картичките ... »Но, ова е нешто што за среќа се случува сè помалку и е што во моментов за многумина паричникот се користи прилично малку или воопшто не се користи, па затоа е одлично да имате можност да ја носите нашата лична карта нагоре во самата кутија за iPhone Јасно е дека ова нема да им се допадне на сите но идејата е навистина добра и пријатна за повеќето. Прашањето за ставање или не кредитни картички ќе зависи од тоа дали користиме Apple Pay или не.

Во секој случај, опциите што ги имаме денес на тековниот пазар на додатоци нè оставаат воодушевени, а дизајните на овие Дванаесет јужни случаи за новите iPhone XR и XS никого не оставаат рамнодушен. Трите нови модели се навистина интересни и како и секогаш оној кој најмногу се истакнува е оној во форма на стара книга. Повеќе детали за нив можеме да најдеме самостојно веб-страница на фирмата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.