Не пропуштајте ништо во текот на летото, ние ви го донесуваме дефинитивниот избор на гаџети на Aukey

Гаџетите се за лето, и тоа е оној кој не сака да ослободува уреди за време кога максимумот е да ужива. Мали уреди, поточно гаџети, кои несомнено ќе ги натераат нашите iPhone-и, iPad-и или кој било iDevice да добијат квалитети или барем да останат во полна моќ.

И денес ви донесуваме избор на гаџети што ќе ве извлечат од повеќе проблеми во ова време, особено во однос на батеријата што е обично најпотребна во овој момент. По скокот ви донесуваме една интересна избор на гаџети од добро познатата марка Aukey дизајнирани за да не промашиме ништо во текот на летото. Батерија, полначи, кабли ... квалитетни уреди кои воопшто не се косат со цената и кои можеме да ги добиеме директно на Амазон.

USB 3.0 до UBS-C кабли, квалитетот не мора да биде скап

USB 2, USB 3, USB C, бесконечен број на номенклатури кои многумина ќе ви избегаат од рацете, затоа ви донесуваме комплет од три USB 3.0 до USB-C кабли, користени во новите MacBooks. Покрај тоа, сите гласини сугерираат дека следните iPhone телефони ќе го донесат со себе овој универзален USB-C, па зошто да не го набавите овој комплет од три кабли што треба да бидат подготвени за каква било можна промена?

Дали сакате овој сет на кабли USB 3.0 на USB-C? Начинот да ги добиете е многу лесен бидејќи се Не се пронајдени производи, многу прилагодена цена за овој тип кабли што веќе ви кажуваме дека се квалитетни (добивате 3 кабли за оваа цена) Исто така, момците од Ауки ни обезбедија А. код со кој може да ги набавите овие кабли USB 3.0 на USB-C со попуст од 2 €, можете да го добиете со внесување на овој код (до 8 август): KWFKH5OX директно на веб-страницата на Амазон.

Двоен полнач за автомобил со висок капацитет

И да, кој не го користи iPhone како GPS навигатор за време на летните патувања. Нешто сè почесто што е проблем за нас: снема батерија во средината на патувањето Бидејќи употребата на овие апликации ги тера уредите да работат многу повеќе и затоа батеријата завршува да се испушта со непредвидлива брзина.

Затоа го препорачуваме ова Двоен полнач со висок капацитет на Aukey, полнач со два USB-а кои едвај ќе излегуваат од приклучокот за запалка на вашите автомобили (покрај тоа, сега кога автомобилите не вклучуваат запалки, од суштинско значење е трајно да оставите полнач за овие карактеристики) Тоа има два излеза од 2,4 ампери, така што нема повеќе бавно полнење и борба со нашиот копилот од кој го наплаќа својот мобилен во автомобилот. Ти сфати Не се пронајдени производи, многу разумна цена за полнач со овие карактеристики.

USB турбо полнач, брзиот полнач со технологија QC 3.0

Добро, многу убав полнач за автомобил, но што се случува кога ќе стигнеме до нашата дестинација? Ние секогаш ќе се жалиме на тоа колку време е потребно да се наполни iPhone со серискиот полнач, и сме слушнале многу за тоа новите iPhone телефони имаат брзо полнење ...

El Aukey USB турбо полнач ќе го реши овој проблем за вас. Полнач што ја користи технологијата Брзо полнење 3.0 За побрзо полнење на iDevices, ќе мора да чекаме да ја достигнеме скапоцената 100% батерија, но веќе ви кажуваме дека времето значително ќе се намали. Не се пронајдени производиПокрај тоа, момците од Aukey сакаат да уживаме во овој интересен полнач со технологијата Quick Charge 3.0 со a Попуст од 20%, можете да го добиете со внесување на овој код (до 8 август): 95W2SV57 директно на веб-страницата на Амазон.

Батерија од 20000mAh, никогаш не останете без батерија

И, се разбира, што правиме ако останеме без извори на енергија? Ако страшно предупредување дека ни снема батерија на плажа, среде пешачка патека, далеку од кој било излез ... Aukey батерија од 20000mAh Тоа е вашиот верен придружник на патот. Батерија со голем капацитет, веќе ви го кажуваме тоа со 20000mAh имате повеќе од две (и три) целосно полнење на батеријата, а исто така и во овој случај имаме уште еднаш приклучок за брзо полнење, така што процесот на полнење ќе заврши што е можно побрзо. Не се пронајдени производи.

И сега, да, откако го добивме нашиот дефинитивен пакет гаџети за летото, сè што ни останува е уживајте во летото (и овој пријатен топлотен бран).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.