Дефинитивен водич за Apple TV + за да не пропуштите ништо

„Епл“ ја лансираше својата понуда за аудиовизуелни содржини „Епл ТВ +“ на 2019 ноември XNUMX година. Во овие месеци апликацијата растеше и во оптимизација и во содржина, а Apple сака целосно да влезе на овој пазар на мал екран со цел да ги задоволи своите корисници со содржина што се прилагодува на нивните потреби, влегувајќи во целост во метежот на конкурентите како на пр. Нетфликс, HBO, Movistar +, Prime Video и многу други.

2020 година несомнено ќе биде година на Apple TV +, затоа ви донесуваме дефинитивен водич со сè што е на располагање и што претстои на Apple TV + за да не пропуштите нешто или две.

Колку чини и каде можам да го видам?

Apple TV + чини 4,99 евра и можете да го договорите директно преку ТВ + апликација Јаболко Останува со понуда за која ќе можете да уживате во седумдневен бесплатен пробен период, но исто така е дека ако неодамна сте купиле производ на Apple, ќе можете да уживате во Apple TV + целосно бесплатно за една година . Ова се различните планови со кои можеме да ја договориме услугата во овој момент:

 • Месечна претплата стандард: 4,99 € / месец со 7-дневен бесплатен пробен период.
 • Претплата на една година бесплатно: Купување iPhone, iPad, iPod, Mac или Apple TV.
 • Претплата за студенти: Вклучува и Apple Music и чини исто 4,99 € месечно

Компанијата Купертино дефинитивно донесе многу конкурентен план за цени на пазарот, особено алтернативата што за 4,99 € месечно вклучува Apple Music за студенти, Исклучително интересна опција што е тешко да се одбие во моментот, сепак, да се одлучи содржината е многу важна, затоа ви донесуваме водич со тоа што моментално е достапно на „Епл ТВ +“ и што претстои во оваа фантастична 2020 година е доста интересно во овој поглед.

Што е достапно на Apple TV +?

Од своето лансирање, Apple TV + има неколку одлични продукциски комили ЈИЕ, серија која се занимава со пост-апокалиптичен свет 600 години по тековниот датум. Населението на земјата е помеѓу карпа и тешко место. Оваа серија ја прикажува elвездената изведба на asonејсон Момоа и Алфре Вудард, има осум епизоди.

На ист начин Утринското шоу не носи на екранот никој друг, освен ennенифер Анистон, дека меѓу другото се прослави со тоа што е член на митската серија Пријатели. Тој е долг десет епизоди и не е единствената голема starвезда во продукцијата, бидејќи ги имаме Стив Карел и Рис Витерспун да ни ја покажат другата страна на динамичните утрински емисии со вести.

Конечно, друга од нај theубопитните стории достапни на Apple TV + е Слуга, приказна за семејство кое го губи своето мало бебе кога има само тринаесет недели. Како терапија, родителите ќе се грижат за „препороден“ кој не е ништо повеќе од многу реална кукла. Многу неизвесност и интересна интра-приказна во оваа серија на Apple TV + која беше објавена на 28 ноември.

Ова е целиот каталог во моментов достапен на Apple TV +:

 • види 
 • Утрински шоу
 • Дикинсон
 • За целото човештво
 • Снупи во вселената
 • Кралицата на слоновите
 • Helpsters
 • Писател на духови
 • Клубот на книги на Опра
 • служат
 • Хала
 • Вистината мора да се каже
 • Мала Америка
 • Митска потрага

Најновото издание на компанијата е Mythic Quest: Raven's Banquet. Ова е стрип-продукција која се базира на доаѓањето и доаѓањето на мал тим за развој на видео игри, приказната е скоро завршена во студиото и има јасен индикатор „гик“, веднаш потсетувајќи на многу успешни серии како Силиконската долина или Теорија за Биг Бенг.

Следни изданија

Alsoе има и место за анимирани авантури, во овој случај со Централен парк. Можете да замислите дека приказната ќе се одвива во главниот град на светот, Newујорк, имајќи го Централ Парк како епицентар (всушност, во теорија тие нема да ја напуштат неговата околина). Необично семејство ќе мора да се борат заедно за да го спасат славниот парк и пред се на планетата. Станува збор за анимирана серија со силна музичка конотација што несомнено ќе ги задоволи најмалите во куќата, бидејќи Apple TV + е исто така за нив. Сè уште нема официјален датум на објавување, знаеме само дека ќе биде во март. 

Уште една важна премиера тоа ќе пристигне следниот 20 март, тоа ќе биде Банкар, филм во кој повторно ќе го видиме митскиот Самуел Л. acksексон кој ни го раскажува важната приказна за еден од првите афроамерикански банкари во Соединетите Американски Држави со намера да можат да и помогнат на нивната заедница да добие дом и да добие лични заеми, досега тешко за нив, бидејќи тие се со различна боја. Серија што ќе нè натера да размислуваме и да се чувствуваме среќни за сегашната ера.

 

На Претстојните изданија на Apple TV + во 2020 година се:

 • Банкарот - 20 март
 • Централ парк - март
 • Бости момчиња - март
 • Дом пред да се стемни - 3 април
 • Дома - 17 април
 • Одбрана на Јаков - 24 април
 • Малку глас

Се надеваме дека го забележавте и запомнете го тоа Apple TV + е компатибилен со следниве уреди: iPhone, iPad, Apple TV, Mac, PC, Samsung Smart TV, Roku, Amazon Fire TV и секој што има AirPlay, како што е новата палета на LG телевизори. Со текот на времето, Apple TV + ќе се прошири на повеќе платформи и содржината ќе расте, иако сè уште се поставува сомнеж дали навистина ќе може да им конкурира на гигантите како Netflix и HBO.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Cecilia dijo

  Купете сè што сакате Freezl.es може да ви помогне со заем преку Интернет, оваа финансиска компанија не бара одобрување, ниту пак напредува дека нејзината услуга е една од најдобрите, споменете ја и Freezlpromo за пристап до попуст