Директни пораки на вашиот Apple Watch благодарение на Jay -Tweet од вашиот Watch

Постојат добри апликации што ни нудат опции за управување со социјалната мрежа Твитер, да видите директни пораки што ни ги испраќаат или дури и да одговорат на овие пораки од паметниот часовник на Apple. Најновата објавена верзија на апликацијата Ayеј - чуруликам од вашиот часовник, ни овозможува да го сториме сето ова и повеќе со пораките на популарната социјална мрежа.

Пред сè, забележете дека апликацијата е платена и исто така нуди интегрирани набавки за активирање на разни функции. Во принцип, верзијата од 4,49 евра ќе биде доволна за повеќето од нас. Во овој случај, ние сакаме да ја споделиме оваа апликација наречена ayеј, што не е ништо друго освен а Клиент на Твитер прилично комплетен и дека можеме да го користиме и на iPhone и на нашиот Apple Watch.

Очигледно е дека читањето на разговорите на Твитер на нашиот Apple Watch не е најдоброто нешто во светот, но во некои случаи може да биде корисно да имате директен пристап од часовникот до социјалната мрежа и тука влегуваат во игра овие типови на апликации што напротив оригиналот, поддршката што ја нудат за Apple Watch е многу добра и секој пат кога додаваат нови функции за да можат да се движат со поголема леснотија и едноставност. Во овој случај, најновата верзија на апликацијата исто така ни овозможува прегледајте и одговорете на ДМ.

Ayеј, исто така, поддржува прелистување на гифови, зумирање слики со Digital Crown и нуди одлична пристапност преку целосна поддршка на VoiceOver, така што секоја порака може да биде одговорена лесно. Можеме да отвориме твитови, профили и хаштагови на iPhone користејќи ја нашата омилена апликација Twitter, како што се оригиналот, Tweetbot или Twitterrific. Тоа е прилично моќен клиент за управување со нашите сметки и најновите имплементирани нови функции работат од кој било Apple Watch серија 2 или повисока, со watchOS верзија 6.1 или понова.

Ayеј - Твит од вашиот часовник (AppStore Link)
Ayеј - чуруликам од вашиот часовник3,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.